Reklamlar
Anasayfa » Haber
03 Eylül 2017 ( 645 görüntülenme )

FLAŞ!.. CANAN KARATAY'DAN ŞAŞIRTICI TAVSİYE!..

KARATAY: NE KADAR ET BULURSANIZ YİYİN, KIZARTMA HARİÇ

Bodrum'da imza günü düzenleyen Prof. Dr. Canan Karatay yine ezber bozdu. 

Sağlık konusundaki çarpıcı açıklamaları ile gündemden düşmeyen Prof. Dr. Canan Karatay, Kurban Bayramı için ezber bozan bir beslenme tavsiyesi verdi.

Bodrum'un Turgutreis mahallesinde kitabının imza gününü düzenleyen Prof. Dr. Canan Karatay "sıcaklarda bol bol su tüketip kaya tuzu kullanın" dedi. 

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ünlü profesör lüks otellerdeki her şey dahil açık büfelere dikkat çekerek şu sözlere yer verdi; 

"AÇIK BÜFEYE DİKKAT!"

Yiyecekleri soğuk ortamda saklıyor olsalar bile yaz olduğu için sıcak olduğu için çok dikkatli olmak lazım. Özellikle çok yıldızlı otellerdeki açık büfeler den çok fazla yememenizi tavsiye diyorum.”

Türk halkının evine kurban bayramında et girdiğini belirten Karatay; 

“NE KADAR BULURSANIZ YİYİN”

“Kırmızı et yağı ile beraber en sağlıklı ettir. Mutlaka insan vücuduna girmesi lazımdır. Yalnız hazırlanması çok önemlidir. Kızartma olursa tehlikelidir. Onun dışında bizim kap yemeklerimiz, ızgaralarımız, kebaplarımız en sağlıklı yemeklerdir. Milletimiz Her gün et yemiyor. Bizim ülkemizde insanlar kurbandan kurbana et yiyor. Eti istedikleri kadar buldukları zaman yiyebilirler.”

Karatay’ın İmza gününe gelen vatandaşlar fotoğraf çektirmek için birbirleri ile yarıştı. Kitaplarını imzalatan Bodrumlular Ünlü profesörden beslenme konusuyla ilgili tavsiyelerde aldı.

Kaynak: Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TÜM İLAÇLARA ZAM GELİYOR!.. Kansere Karşı Kalkan Olan Besinler! Sağlık Bakanlığı o İlaç için UYARDI! DİKKAT!..METEOROLOJİ UYARIYOR! Yüzerken Kulak Sağlığınıza Dikkat Edin! İşte Erkeklerde Kanser Uyarısı Veren 13 Belirti! Organ Bağışı Konusunda Bilinmesi Gerekenler... Sağlıklı Bağırsaklara Sahip Olmanın 5 Yolu!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Temmuz ve Ağustos Sıcaklarını Zararsız Atlatmanız İçin Yapmanız Gerekenler…