Genel
14 Ağustos 2017 ( 2321 görüntülenme )

FLAŞ!.. BERBEROĞLU'ndan ERDOĞAN'a JET YANIT!..

Enis Berberoğlu açıklama yaptı: Benden iftiracı çıkmaz


Maltepe Cezaevi'nde tutuklu bulunan CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu avukatı aracılığıyla açıklama yaptı. Berberoğlu "Benden suçlu ve iftiracı çıkmaz" dedi.

Maltepe Cezaevi’nde tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, avukatı Yiğit Acar aracılığı ile basında yer alan gerçeğe ilişkin, açıklama yaptı.

Berberoğlu açıklamasında şunları kaydetti:

"YANILMA YANILTMA YOKSA BU KÖTÜ NİYET"

 “Haksız ve hukuksuz mahkeme kararı ile 2 aydır bir koğuşta tek başıma kalıyorum. Görüştüğüm kişiler beni ziyarete gelen 50 kadar CHP'li milletvekili ile avukatlarımdan ibarettir. Bu görüşmelerin tamamında neler konuşulduğu kendilerine sorulabilir. Ama hepsinde hukuki durumumu anlattığımı, adaletten umudumu kesmediğimi söylediğimi hatırlıyorum. Rivayet kipiyle aktarılan hususlarda yanılma veya yanıltma yoksa kötü niyet vardır. "

"BENDEN SUÇLU İFTİRACI ÇIKMAZ"

"Son olarak şunu söylemeliyim ki, adaletin tecelli etmesi engellenebilir, hukuken aklanmam gecikebilir, çektiğim eziyet uzayabilir. Ama hiçbir halde benden suçlu, iftiracı, ve ortada bir suç olmadığı için itirafçı çıkmaz. Bu konuda başka bir açıklama yapmayacağımı kamuoyuna saygıyla duyururum. Enis Berberoğlu” dedi.

BERBEROĞLU HAKKINDAKİ İDDİALAR

Bazı medya orgarlarında; Enis Berberoğlu’nun görüştüğü bir CHP’li vekil vasıtasıyla, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na mesaj gönderdirdiği iddia edilmişti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan da söz konusu iddiaları dillendirmiş ve “Yakında Kılıçdaroğlu’nun içerdeki zatla (Enis Berberoğlu) bağlantısı çıkarsa şaşırmayın ha…” demiş, MİT TIR’ları davasının ucunun, Kılıçdaroğlu'na da uzanabileceğini ima etmişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ