9960 görüntülenme16 Kasım 2017
Bekir Bozdağ’dan Reza Zarrab açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "ABD'den yanıt geldi. Rıza Sarraf'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Şişli’deki bir otelde düzenlenen Uluslararası Yüksek Din Öğretim Kongresi’ne katıldı. Bozdağ burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bekir Bozdağ’a, Reza Zarrab’ın 5 gündür kayıp olduğu şeklindeki haberleri ve Türkiye’nin bu konuda ABD’ye Nota verdiği haberleri hatırlatıldı.

"DİPLOMATİK NOTA VERDİK"

Notanın diplomatik yazışma usulü olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “ABD’den bir sözlü cevap şu anda gelmiştir. Rıza Sarraf’ın sağlık durumunun iyi olduğu hakkında Dışişleri Bakanlığı’na bir bilgi ulaştırılmıştır” diye konuştu.

Rıza Sarraf’ın Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir vatandaşı olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ;

"HABER ALINMAYINCA ENDİŞE DOĞDU"


“Amerikan basınında, uluslararası basında ve ayrıca Türk basınında birkaç gündür Rıza Sarraf’tan haber alınamadığına ilişkin haberler çıktı. Ve avukatı Şeyda hanım da bu haberleri teyit eden açıklama yaptı. ‘ 5 gündür haber alamıyoruz’ dedi. Bunun üzerine Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ABD’ye bir Nota vermiştir. Bu Notanın özü, vatandaşımız Rıza Sarraf’ın durumu hakkında bilgi almaktan ibarettir".

"BAZI ÇEVRELER NOTA'YI ÇARPITIYOR"

"Ama bazı çevreler, bu Notayı fevkalade çarpıtıyorlar. Farklı takdim etmeye çalışıyorlar. Ve biz bunların kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Nota esasında diplomatik yazışma usulüdür. "

"SARRAF ŞU ANDA İYİ"

Türkiye’den pek çok ülke, kendi vatandaşlarıyla ilgili bilgi almak istediğinde onlar da Nota veriyor. Bizden bilgi alıyorlar. Nota çok net bir şekilde diplomatik yazışma usulüdür. Yapılan da budur. ABD’den bir sözlü cevap şu anda gelmiştir. Rıza Sarraf’ın sağlık durumunun iyi olduğu hakkında Dışişleri Bakanlığı’na bir bilgi ulaştırılmıştır” diye konuştu.
Image result for bekir bozdağ
Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ