Reklamlar
Anasayfa » Haber
15 Haziran 2017 ( 1181 görüntülenme )

FLAŞ!.. AZİZ SANCAR'DAN MUHTEŞEM ÇIKIŞ!..

Aziz Sancar: kanser tespit ve tedavisinde önemli adım


Türk bilim insanı Prof. Dr. Sancar ve ekibi, sigaranın DNA'ya verdiği zararın yüksek çözünürlükte haritasını çıkaran bir teknik geliştirdi.

Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar öncülüğünde yürütülen çalışmayla, sigaranın DNA'ya verdiği zararın yüksek çözünürlükte haritası çıkarıldı. 

Sigaranın DNA'ya zarar verdiği ve akciğer kanserine neden olduğu bilim insanlarınca biliniyor ancak ABD'de Kuzey Carolina Üniversitesinde Sancar öncülüğündeki bilim insanları, sigaranın DNA'ya nasıl zarar verdiğini ortaya koyan bir çalışmaya imza attı. 

"KANSER TEDAVİSİNDE BÜYÜK ADIM"

Aziz Sancar ve ekibi, sigaranın DNA'ya verdiği zararın yüksek çözünürlükte haritasını çıkaran bir teknik geliştirdi. Prof. Dr. Sancar, yaptığı açıklamada, yürüttükleri çalışmanın sigara içmenin sağlığa ne kadar zararlı olabileceği konusundaki farkındalığın artmasına yardımcı olması, DNA'daki hasarın onarılması ve ilaç geliştirilmesi açısından önemli olduğunu ifade etti. 

"KANSERİN ÖNLENMESİNDE BÜYÜK ADIM

Bu tür haritaların sigara kaynaklı kanserlerin nasıl ortaya çıktığının, bazı kişilerin neden kansere karşı daha savunmasız ya da dirençli olduğunun ve kanserin nasıl önleneceğinin anlaşılmasına yardımcı olacağını belirten Sancar, sigara içmenin zararlarına ilişkin böylesine kesin kanıtlar sağlanmasının, sigara içenlerin bu kötü alışkanlığı bırakmasına da yardımcı olmasını umut ettiğini kaydetti.
Image result for aziz sancar
Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Göz Kapaklarınızda "BEN" Varsa Eğer, Bir Bakınız... Kalp Rahatsızlığınız Varsa Eğer, Bir Bakınız... AKP Kararını Verdi! Obama'dan Putin'e Mesaj: PEŞİNE DÜŞ! ŞAMİL TAYYAR'dan ŞOK SUİKAST İDDİASI !.. Büyük Provokasyon: BU RESİMDEKİ FİLİSTİNLİ! Macaristan'dan Akıl Almaz Mülteci Önlemi! Erdoğan ve Gül'ün Görüşmesinde Neler Konuşuldu

Bakmadan Geçme!

KAPAT
MHP Grup Başkanvekili'nden İlginç Açıklama! ARINÇ TUTUKLANACAK MI?