Reklamlar
Anasayfa » Haber
17 Haziran 2017 ( 382 görüntülenme )

FLAŞ!.. ALMANYA'DAN İMAM HAMLESİ!..

İmamlara Almanca zorunluluğu getiriliyor


Görev yapmak üzere Almanya‘ya gelecek imamlardan gelecekte Almanca bilgilerini kanıtlamaları istenecek.

Alman Der Spiegel dergisinde yer alan habere göre, gelecekte Almanya'da görev yapan imamların Almanca bilmeleri gerekecek. Haberde ayrıca, Thomas de Maiziere yönetimindeki İçişleri Bakanlığı ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) yönetimindeki Çalışma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı temsilcilerinin bir araya gelerek çalışma koşullarının değiştirilmesi konusunu ele aldıkları belirtildi.

Alınan karar uyarınca, Almanya'da çalışmak isteyen imamlar seyahatleri öncesi dil bilgilerini kanıtlamak zorunda kalacak.

Şu anda imam ya da diğer dini görevlilerin, Almanya'da görev yapabilmeleri için bir ön koşul bulunmuyordu. Alman İstihdam Bürosu'nun izni de gerekli değildi. Gelecekte bunun da değişmesi öngörülüyor.

Alman hükümeti, 2015 yılından bu yana ülkeye gelen mültecilerin sayısı arttığı için Müslüman ülkelerden gelecek imam sayısının da artacağından yola çıkıyor. Hükümet kesimleri, Almanya'ya gelecek imamların hiç Almanca bilmemeleri ya da çok az bilgiye sahip olmalarının entegrasyon sürecini zedeleyeceği görüşünde.

Kaynak: Deutsche Welle Türkçe

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AZİZ YILDIRIM TOKAT ATINCA... ORTALIK KARIŞTI!.. Son Dakika... Muğla'da Deprem! Mehmet Altan'a ŞOK! Koray Aydın'dan ÖNEMLİ AÇIKLAMA! OĞAN'DAN SERT ÇIKIŞ: "BABANIZIN MALI DEĞİL!.." İstanbul’da Silahlı Saldırı! Ferit Melen Havalimanı'nda Yangın! Reza Zarrab Davasında Yeni Gelişme!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türkiye'ye Kritik Ziyaretler!