Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2363 görüntülenme )

Flaş! Almanya'dan Rusya'ya Net Tavır!

Açıklama Alman Savunma Bakanlığı'ndan...
  IŞİD’le mücadeleye katılarak Irak ve Suriye’ye askeri misyon gönderme kararı alan Almanya, Suriye’deki hava operasyonlarıyla ilgili olarak Rusya’yla bilgi paylaşımında bulunmayacağını açıkladı.

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Suriye’ye gönderilecek Alman Hava Kuvvetleri’nin ülkedeki operasyonlarıyla ilgili Rusya’ya bilgi vermeyeceğini söyledi.
 
Von der Leyen, “Nerede ve hangi hedeflere hava operasyonu düzenleyeceğimize dair görüntü ve bilgileri sadece ABD öncülüğündeki koalisyon ülkeleriyle paylaşacağız. Bu bilgileri Rusya’ya sunmayacağız” dedi. Alman bakan sadece operasyon bölgelerinin olası bir çatışmayı önlemek amacıyla Rusya ile paylaşılacağını söyledi.
Almanya hükümeti IŞİD’le mücadeleye destek amacıyla Irak ve Suriye’ye, Tornado keşif uçakları, hava ikmal uçağı ve bir deniz firkateyninin yanı sıra bin 200 askeri gönderecek.
30 Eylül’den bu yana teröristlere karşı hava operasyonları düzenleyen Rusya, ekim ayında ABD ile Suriye hava sahasında iki ülkenin askeri uçakları arasında olası bir çatışmayı engellemek üzere anlaşma imzalamıştı(Dış Basın).

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AB'den Türkiye'ye garip çağrı Yine Hinlik Yine Cinlik! Dikkat! Şemdinli'de Balkayalara Ağır Bomba! Türk tankları Suriye’de “Kürt köyünü vurdu” iddiası! Rusya'dan Stalin Taktiği: GERGİNLİK YÜKSELTİLİYOR! Müezzinoğlu'ndan TUHAF AÇIKLAMA! Asker ve Polise 'Bor'lu Zırh Geliyor Temizlik Maddelerindeki Büyük Tehlike!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Dikkat!..Meteorolojiden UYARI!