Politika
05 Mayıs 2017 ( 108224 görüntülenme )

FLAŞ!.. AKŞENER'DEN BÜYÜK SİNYAL!..

AKŞENER: HAYIR CEPHESİ BÜYÜK BİR MÜCADELENİN SEMBOLÜDÜR

Meral Akşener, Demokrat Parti'ye teşekkür ziyaretinde bulundu. Akşener, ziyaret sonrası kendisine yöneltilen 'Sizin için yeni bir parti veya bir yol haritası ortaya çıkmış olabilir mi' sorusuna "Şimdi esasında bir 'hayır partisi' kuruldu. Esas olan 'hayır partisinin' mensuplarının ne istediğidir. Esas olan 'hayır' cephesinin haklarını hukukunu muhafaza ettirmek, hukuk için mücadele etmek. Bu mücadeleyi birlikte sürdüreceğiz " şeklinde yanıt verdi.

Meral Akşener, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal'a Partinin Genel Merkezinde teşekkür ziyaretinde bulunduktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

"BU MÜCADELEYİ BİRLİKTE SÜRDÜRECEĞİZ"

Gazetecilerin Partiler üstü bir çalışmanız yok mu sorusunu ise Akşener şöyle yanıtladı: "Şimdi esasında bir 'hayır partisi' kuruldu. Esas olan 'hayır partisinin' mensuplarının ne istediğidir. Onlarda gördüğüm kadarıyla şunu istiyor, bir birleriyle kavga etmeyin, bu bloku muhafaza edin ve arttırarak devam edin. Ama öncesinde bu gayretin, işinden olmak pahasına 'hayır' kampanyasına birey olarak dahil olanlar var. Çeşitli tehditlerle karşılaşan insanlar oldu. Buna rağmen hayır oyu için çalıştılar. Bizim vazifemizdi. Ama o kadar ağır baskı uygulandı ki o bireylere en çok onlara teşekkür ediyorum".

"HAYIR CEPHESİ GÜÇLÜ BİR MUTABAKAT"

" Dolayısıyla bütün bu insanların oluşturduğu bir hayır partisi oluştu hepimizi tanzim eden. Esasında bu dediğiniz hayır cephesi bu mutabakatı oluşturdu. Esas olan 'hayır' cephesinin haklarını hukukunu muhafaza ettirmek, hukuk için mücadele etmek. Hukuk olmayınca hürriyet yok, hukukun üstünlüğü olmayınca demokrasi yok, hukukun üstünlüğü olmayınca liyakat yok, hukukun üstünlüğü olmayınca nefes almaya imkan yok. Bu mücadeleyi birlikte sürdüreceğiz"

Kaynak: DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ