Politika
13 Mart 2017 ( 236334 görüntülenme )

FLAŞ!.. AKP'NİN KURUCUSU KONUŞTU... SARAY'DA DEPREM!..

Ertuğrul Yalçınbayır: Abdullah Gül ve Bülent Arınç parlamenter sistemden yana ama susuyorlar


Yalçınbayır: Gül ve Arınç yakınlarına zarar verilir korkusu yaşıyor

Yalçınbayır: AKP'nin kurucusu felsefesi bitti

AKP'nin kurucu isimlerinden, eski başbakan yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Abdullah Gül ve Bülent Arınç'ın 'başkanlık anayasası'nı desteklemediğini belirterek, "Suskunlar. Kendilerine veya yakınlarına zarar gelir diye susuyorlar" ifadelerini kullandı.

AKP'nin kurucularından, eski başbakan yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, 16 Nisan Pazar günü gerçekleşecek referandum öncesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Abdullah Gül ve Bülent Arınç'ın 'başkanlık anayasası'nı desteklemediğini söyleyen Ertuğrul Yalçınbayır, "Bu kişiler parti zarar görmesin diye konuşmuyor olabilirler. Ama bu, onları beraat ettirmez. Suskunlar. Kendilerine veya yakınlarına zarar gelir diye susuyorlar" ifadelerini kullandı. 

Yalçınbayır, AKP'nin kuruluş felsefesi ile ilgisi kalmadığını söyledi.

PROPAGANDA YASAĞINI KENDİMİZ KOYDUK, KENDİMİZ DELDİK"

Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik krize de değinen Yalçınbayır, "Bakın, insanların oy verme hakkı evrensel bir haktır ve bu hak o ülkeler tarafından tanınmış. Tanınmış olmasaydı biz orada sandık da açamazdık. 

Ama propaganda yasağını biz kendimiz koyduk. Bunu iç politika malzemesi yapmak ve AB düşmanlığı ile birleştirmek bana doğru gelmiyor....

Şimdi oradaki temsilciliklerde yapılan iş, Türkiye’deki kamu kurumlarında yapılan propaganda maiyetinde. Bu kabul edilmez. Yani orada siz konsoloslukta grupları toplayıp hükümet de olsanız bir propaganda yapamazsınız. Biz de aynı şeyi yapıyoruz" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ