Reklamlar
Anasayfa » Haber
13 Mart 2017 ( 235850 görüntülenme )

FLAŞ!.. AKP'NİN KURUCUSU KONUŞTU... SARAY'DA DEPREM!..

Ertuğrul Yalçınbayır: Abdullah Gül ve Bülent Arınç parlamenter sistemden yana ama susuyorlar


Yalçınbayır: Gül ve Arınç yakınlarına zarar verilir korkusu yaşıyor

Yalçınbayır: AKP'nin kurucusu felsefesi bitti

AKP'nin kurucu isimlerinden, eski başbakan yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Abdullah Gül ve Bülent Arınç'ın 'başkanlık anayasası'nı desteklemediğini belirterek, "Suskunlar. Kendilerine veya yakınlarına zarar gelir diye susuyorlar" ifadelerini kullandı.

AKP'nin kurucularından, eski başbakan yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, 16 Nisan Pazar günü gerçekleşecek referandum öncesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Abdullah Gül ve Bülent Arınç'ın 'başkanlık anayasası'nı desteklemediğini söyleyen Ertuğrul Yalçınbayır, "Bu kişiler parti zarar görmesin diye konuşmuyor olabilirler. Ama bu, onları beraat ettirmez. Suskunlar. Kendilerine veya yakınlarına zarar gelir diye susuyorlar" ifadelerini kullandı. 

Yalçınbayır, AKP'nin kuruluş felsefesi ile ilgisi kalmadığını söyledi.

PROPAGANDA YASAĞINI KENDİMİZ KOYDUK, KENDİMİZ DELDİK"

Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik krize de değinen Yalçınbayır, "Bakın, insanların oy verme hakkı evrensel bir haktır ve bu hak o ülkeler tarafından tanınmış. Tanınmış olmasaydı biz orada sandık da açamazdık. 

Ama propaganda yasağını biz kendimiz koyduk. Bunu iç politika malzemesi yapmak ve AB düşmanlığı ile birleştirmek bana doğru gelmiyor....

Şimdi oradaki temsilciliklerde yapılan iş, Türkiye’deki kamu kurumlarında yapılan propaganda maiyetinde. Bu kabul edilmez. Yani orada siz konsoloslukta grupları toplayıp hükümet de olsanız bir propaganda yapamazsınız. Biz de aynı şeyi yapıyoruz" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BM’den Flaş Mesaj! İstihdam Yasası Çıktı!.. TEPKİLER BÜYÜK!.. Küstah Yunan'dan Düşmanca Çıkış: TSK Kıbrıs'ta İşgalcidir! Diyarbakır'da Büyük Faciadan Kıl Payı Dönüş! FLAŞ!. TEKİRDAĞ'DAN MHP SEÇMENİNE İLGİNÇ ÇAĞRI! MHP'li Özdağ: Türkiye'ye Sızan IŞİD'li Sayısı 4 Değil, 12'dir Rusya Bu Kez de Domatesleri Türkiye’ye İade Etti Duran Kalkan'dan Selahattin Demirtaş'a Cevap

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Emekliye Promosyonda İLGİNÇ GELİŞME!..