Politika
11 Ocak 2018 ( 30004 görüntülenme )

FLAŞ!.. AKP'Lİ BAŞKAN'DAN BİR REST DAHA!..

EDİP UĞUR: "ALLAH’TAN KORKMAYANLAR EDİP UĞUR’DAN KORKUYOR”

EDİP UĞUR:
“BEN O AÇIKLAMAYI YAPMASAYDIM, 4-5 BÜYÜKŞEHİR DAHA GİDİYORDU”

Eski Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur sessizliğini bozdu.

'Aileme varan tehditler alıyorum' diyerek görevinden ağlayarak istifa eden eski Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, istifasının ardından ilk kez açıklamalarda bulundu.

Uğur, yedi dakikalık istifa konuşmasının 'manifesto' gibi olduğunu belirterek, "Bakın şimdi istifa mistifa isteyemiyorlar. Yoksa sırada 4-5 tane daha Büyükşehir Belediye Başkanı vardı" diye ifadelerde bulundu.

Bandırma Gazete’de Necdet Mancılık‘a verdiği röportajda istifa süreci ve sonrası hakkında açıklamalarda bulunan Uğur, İYİ Parti’den teklif aldığı iddiasının doğru olmadığını söyledi.

“BEN O AÇIKLAMAYI YAPMASAYDIM, 4-5 BÜYÜKŞEHİR DAHA GİDİYORDU”

“Benim o yedi dakikalık istifa konuşmam manifesto gibidir. Her bir cümlesi bir şeyler ifade eder. Yalnız Türkiye'de de değil, tüm dünyada yankı bulmuş bir istifadır. Ben orada inandığım şeyleri söyledim. Bakın şimdi istifa mistifa isteyemiyorlar. Yoksa sırada 4-5 tane daha Büyükşehir Belediye Başkanı vardı” diyor.

Edip Uğur’un röportajından satırbaşları şöyle:

“DEDİKODULAR ASILSIZ”

“Şimdi yerel seçimlere 14 aydan fazla var. On dört ay kısa bir süredir ama siyasette 24 saat uzun bir süredir. Su, yolunu bulur. Ben nevi şahsına münhasır bir adamım. Öyle o parti ile bu parti ile görüşmem. Ayrıca bana da kimse gelmedi. Buna rağmen yine de bir sürü dedikodu var. Yok, Abdullah Gül'le görüşüyormuşum. Benim istifa açıklamamı o hazırlamış. Yok, İYİ Parti’de bir FETÖ'cü paşa varmış, ben onunla kontak kuruyormuşum. Aman Allah'ım, akla mantığa sığmayan dedikodular.”

“ALLAH’TAN KORKMAYANLAR EDİP UĞUR’DAN KORKUYOR”

“Tabii ben böyle sakin ve rahat durunca korkuları daha fazla oluyor. Çünkü halkta benim karşılığım var. Şimdi gelmeden önce bir yere uğradım, bir görseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Böyle olunca Allah'tan korkmayanlar Edip Uğur'dan korkuyor. Böyle bir şey olabilir mi? Sen Allah'tan kork. Edip Uğur'dan neden korkuyorsun? Çünkü benim bu halka yaptığım hizmetler var. Bu halkta karşılığım var.”

“ŞİMDİ İŞLER DURDU”

“Bakın, benim zamanımda bu led ekranlarda billboardlarda yaptığım hizmetler, projeler, yapacağımız işler yer alırdı. Şimdi bunlar sosyal medya döndürüyor. İki tane çocukla, Ayşe nineyle, Hasan amcayla tarladaki çalışanlarla çektirilmiş resimler. Eee, projeleriniz ne? Ne yapacaksınız? Ne yapıyorsunuz? Var mı bir şey? “

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ