Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2428 görüntülenme )

FLAŞ! AKP'den YENİ MANEVRA!

Çevir kazı gibi bir şey bu!

Askere terörle mücadele için ek yasal destek geliyor. Meclise sevk edilen tasarı ile MİT mensuplarına gitirilen soruşturma izni kalkanı askere de sağlanacak.

Askerin terörle mücadelede etkinliğini artırmak amacıyla hazırlanan yasal düzenleme Meclis'e sevk edildi.

Artık Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücedele için vali tarafından değil, İçişleri Bakanlığı'nın teklifi üzerine Bakanlar Kurulu kararıyla görevlendirilecek. 
Askerin görev kapsamı, görev yeri Genelkurmay Başkanlığınca belirlenecek. 

Asker ve polisin ortak operasyonunda komuta, sevk ve idare en kıdemli askerde olacak. Koordinasyonu valiler sağlayacak.
Soruşturma izni için getirilen düzenlemeye göre, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarının soruşturulmasında izni Başbakan; ilgili diğer personel için Milli Savunma Bakanı verecek. 


Jandarma Genel Komutanı ve Sahil Güvenlik Komutanı ve diğer personeller için de soruşturma izni yetkisi İçişleri Bakanı'nda olacak.
Tasarıda ayrıca
, emekliliği gelen albayların görevinin uzatılmasına da imkan sağlanıyor.(cnnturk)

Haber işte böyle...

Bu düzenlemelerin terörle mücadelede askere yetki verilmesiyle bir ilgisi yok;
koordinasyon zaten valideydi, ortak operasyonda komuta zaten askerdeydi, bakınız 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'na, hepsi var.

Burada iki değişiklik söz konusu; ilki valilerin askerden yardım isteme yetkisi bakanlar kuruluna veriliyor, diğeri de asker hakkında soruşturma açılması izne bağlanıyor.

Zaten bu ülkede ve bu AKP sİyaseti devrinde ne zaman terör tırmansa ​ hemen YENİ DÜZENLEMELER gündeme getirilir ancak değişen bir şey olmaz çünkü terörü yöneten siyaset!
 

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ! İşte Metropoll'ün Son Anketi... İŞTE MHP! Bu Teröristler Nereden Geliyor, Nerede Gizleniyor! Dolar, Faiz Tepetaklak Oldu! Türk Lirası, Borsa Uçtu YENİ ANAYASA VE TERÖR Suriye'de ŞOK!.. PKK İpini Kopardı!.. ŞANLIURFA'DA POLİSE ŞOK SALDIRI! Yolcu Otobüsü Devrildi! Yargıtay'dan kod ergenekon davasına ilişkin çarpıcı karar...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Düz Karın İçin Pilates!