Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Haziran 2017 ( 1642 görüntülenme )

FLAŞ!.. AKKUYU SANTRALİNİN %49'U BAKIN KİME GİDİYORMUŞ...

Akkuyu Nükleer Santrali’nin yüzde 49’u Cengiz-Kolin-Kalyon’a satılacak


Rusya, Akkuyu Nükleer Santrali'nin yüzde 49'unun Cengiz-Kolin-Kalyon'a satılacağını açıkladı. Söz konusu grup Üçüncü Havalimanı'nın da yüklenicileri arasında.


Rusya’nın kamuya ait nükleer enerji kurumu Rosatom, Akkuyu nükleer santrali projesinin yüzde 49’unu Cengiz-Kolin-Kalyon konsorsiyumuna satacağını açıkladı.
Rosatom’un uluslararası faaliyetlerinden sorumlu biriminin başında bulunan Anastasia Zoteyeva, katıldığı bir konferansta hissedarlık anlaşmasının yıl sonuna kadar imzalanacağını belirtti.

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI’NI ÜSTLENDİLER

Son yıllarda ciddi bir çıkış içinde olan Cengiz Holding Türkiye’nin pek çok noktasında maden sahaları işletirken Üçüncü Havalimanı’nın da yüklenici firmalarından. Cengiz Holding kesilen vergi cezalarının silinmesi ve 17-25 Aralık sürecinde de sık sık gündeme gelmişti.

GÜNEŞ PANELİ İHALESİYLE GÜNDEME GELDİ


Sabah Gazetesi’nin sahibi Kalyon Holding geçen aylarda Konya’da kazandığı büyük güneş enerjisi santrali ihalesi ile gündeme gelmişti. Kalyon Holding de Üçüncü Havalimanı’nın ortaklarından.

ZEYTİNLİKLER OLAY OLMUŞTU

Kolin İnşaat’ın Manisa’nın Soma ilçesinin Yırca köyünde yapmak istediği termik santral projesi Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Kolin İnşaat da Üçüncü Havalimanı projesinin yüklenicilerinden.

Kaynak: Reuters/ Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Davutoğlu'ndan şok gurbetçi açılımı; iman ve para... İşte Yeni Kabine Şehidin Son Paylaşımları Yürek Burktu! Putin'den Yeni Atak! İSRAİL'den ŞOK UYARI! Erdoğan'ın Oldukça Yoğun Programı! BM’den Flaş Mesaj! Başika'daki Türk AKKOR, IŞİD Füzesini Böyle İmha Etti!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Mehmet Altan'a ŞOK!