Reklamlar
Anasayfa » Haber
19 Haziran 2017 ( 843 görüntülenme )

FLAŞ!.. ABD'DE İNCİRLİK'TEN FENA UÇTU!..

ABD SAVAŞ UÇAKLARI İNCİRLİK'TEN HAVALANDI

ABD-Türk Ortak Savunma tesisi olan Adana'daki İncirlik Üssü'nde, ABD Hava Kuvvetleri'nin DEAŞ'a karşı kullandığı zırhlı araçların imhasında kullanılan A10 tipi savaş uçaklarının hava trafiği dikkat çekti.

Üste farklı ülkelere ait savaş uçakları peş peşe kalkış yaparken, bu uçaklara havada yakıt ikmali yapan tanker uçakları da peşlerinden havalandı. 

Bu arada düşük irtifada uçabilen ve dünyanın en gelişmiş teknolojilerinden birine sahip olan ABD'nin A10 tipi savaş uçakları da sabah saatlerinde kalktıkları üsse geri döndü. A10'lar tankların imhasında kullanılıyor.

ALMAN UÇAKLARI UÇUŞA DEVAM EDİYOR


Almanya'nın İncirlik Üssü'ndeki 250 kadar askeri, 6 Tornado tipi keşif uçağı, bir yakıt ikmal uçağı ve yüksek teknolojiden oluşan komuta merkezi konteynerlerini taşıma hazırlığı ise devam ediyor. 

Almanların İncirlik'ten, Ürdün'deki El Azrak Üssü'ne taşınma takvimi netleşti. Uçakların haziran ayı sonuna kadar DEAŞ'la mücadelede aktif olarak İncirlik'te kullanılacağı, daha sonra Ürdün'deki üsse taşınmalarının ardından burada da ekim ayında uçuşlara başlanacağı açıklandı.

Kaynak: DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yavru Vatan'da Ne Oluyor! Özal'dan Erdoğan'a, bunları biliyor muydunuz... Dışişleri'nden İsrail Açıklaması! BOZDAĞ'dan ABD'ye İLGİNÇ YANIT! Meteorolojiden Açıklama! İngiliz İndependent'dan KRİTİK İDDİA!.. Rusya Krizine Türkiye’den Yanıt Silvan'ı Bir Günde 5- 6 Bin Kişi Terk Etti....

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İşte Erken Seçim Anketi: Kim Birinci