Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2419 görüntülenme )

FLAŞ! AB'DEN TÜRKİYE HAMLESİ

Hayırdır...

Avrupa Birliği yetkilileri Türk vatandaşlarına vize serbestisi sağlanabilmesi için görüşmeler yapmak üzere bu hafta içerisinde Türkiye’ye geliyor.

Alman Die Welt gazetesine konuşan AB Komisyonu İçişleri Komiseri Dimitris Avramopoulus, Komisyonu’nun gerekli şartların yerine getirilmesinde yardımcı olmak üzere Türkiye’ye uzman göndereceğini söyledi.

” Bu hafta içerisinde AB Komisyonu ve AB Dış İlişkiler biriminden uzmanlar, vize muafiyeti konusunda teknik görüşmeler yapmak üzere Türkiye’ye gidecekler” diyen Avramopoulus, kendisinin de en yakın zamanda Türkiye’ye gideceğini kaydetti.

Elimizden gelen desteği yapıyoruz

“AB ile Türkiye arasında varılan anlaşmanın planlandığı gibi uygulanması için her şeyi yapıyoruz” diyen Avramopoulus,”Vize serbestisinde gerekli şartların sağlanabilmesi için gerçekleştirilmesi gereken reformların hızla yapılması konusunda uzman gönderilmesi dahil her türlü desteği yapıyoruz” dedi.
Türk yetkililerle teknik ve politik açıdan irtibatta olunduğunu belirten Dimitris Avramopoulus, Türkiye’nin vize serbestisi elde edebilmesi için tüm şartları yerine getirmesi gerektiğini hatırlattı.

Türkiye anahtar ülke

Türkiye ile AB arasındaki ilişkinin önemine işaret eden Avramopoulus,”Türkiye AB için anahtar ülke, biz de Türkiye için. Bu ortaklığın güçlendirilmesi gerektiğine olan derin inancımız tüm ilişkilerimiz için bir rehber” ifadelerini kullandı.
(yenicag)

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

28 İlde "EŞZAMANLI" Operasyon! ADALET BAKANLIĞI AZ ÖNCE AÇIKLADI! ABD Çekildi, Artık Türk-Rus Karşı Karşıya! TBBB Feyzioğlu'ndan Yargıtay'a Tarihi Mesaj! CHP'li Özel, Somalı madencilerin işe başlatılması için kanun teklifi verdi İstanbul'u Sel aldı Şimdi de KONSTANTİNOPOLİS Çığlıkları Atılmaya başlandı! ABD KÖPRÜLERİ ATTI!.. PKK'YA AÇIK ASKERİ DESTEK!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BENGÜTÜRK'Ü de KARIŞTIRDILAR!.. HAYIR DEDİ, İSTİFA ETTİ!..