Reklamlar
Anasayfa » Haber
05 Eylül 2017 ( 511 görüntülenme )

FLAŞ!.. 13 YAŞINDA DÜNYA BİRİNCİSİ TÜRK!..

Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) Müzik Okulu öğrencisi 13 yaşındaki Kaan Turan, İtalya'da düzenlenen Lovere Uluslararası Tadini Piyano Yarışması’nda 13 yaş kategorisinde birinci oldu.


Müziğe 6 yaşında başlayan 8. sınıf öğrencisi Kaan Turan, 17 ülkeden toplam 45 yarışmacının katıldığı yarışmada Fazıl Say’ın Kara Toprak, Chopin’in Küçük İhtilal Etüdü ve Mozart’ın La Minör Piyano Sonatı’nı seslendirdi.

'FAZIL SAY'IN ESERİNİ BİLDİKLERİNİ VE BEĞENDİKLERİNİ SÖYLEYEN ÇOK KİŞİ OLDU'


Bir Türk bestecinin eserini çalarak bu birinciliği kazanmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Turan, “Fazıl Say’ın Kara Toprak eserini çaldım ve jürinin büyük beğenisini kazandı. Yarışma sonunda bu eseri bildiklerini ve çok beğendiklerini belirten birçok kişi oldu. Gelecek hedefimde ise hem dünya çapında bir müzisyen hem de eğitimimi tamamlayıp iyi bir beyin cerrahisi uzmanı olmak var” dedi.

'ÇOK ÖZEL BİR YETENEĞE SAHİP'


Genç sanatçının piyano eğitmeni Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi Payam Gül Susanni de öğrencisinin başarılarının gurur verici olduğunu belirterek, “Kaan kendi bestelerini de yapıyor. Absolut-Mutlak Kulak gibi çok özel bir yeteneğe sahip. Kaan’ın daha önce olduğu gibi bundan sonra da piyanoda Türkiye’yi dünya çapında temsil ederek başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.
Piyano sanatçısı Kaan Turan
Kaynak: Sputnik News

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MEB Atama Sonuçlarını Açıkladı! BAKANLIKTAN ÖĞRETMENLERE ŞOK ANKET! Metin Feyzioğlu Paylaştı... TÜRKİYE İZLİYOR... ERDOĞAN'DAN FLAŞ ÇAĞRI! ANTALYA'DA AĞIR SKANDAL!.. Sinan Meydan'dan AKP'YE SERT ÇIKIŞ!.. Pakistan’dan Flaş FETÖ Kararı! Erdoğan'dan ÖĞRENCİLERE BÜYÜK MÜJDE!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ŞOK!.. ATATÜRK FOTOĞRAFINI KALDIRIP BAKIN NE YAPTILAR!..