İlçedeki millet bahçesinin adını Atatürk Parkı olarak değiştirmek isteyen Rize Fındıklı Belediyesine itiraz eden Kaymakamlık, polise tutanak tutturarak 'kamu düzenini bozan bir suç doğuracağı' iddiasıyla tabelanın kaldırılmasını istedi.

KAMU YARARI YOKMUŞ?

.Fındıklı sahilinde 19 Mart 2019'da açılan "Millet Bahçesi Parkı"nın adını "Atatürk Parkı", parkın içindeki "Millet Kıraathanesini" de "Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi" olarak değiştiren belediye, kaymakamlığa takılmıştı. Fındıklı Kaymakamlığı, "Kamu yararı olmadığı" gerekçesiyle isim değişikliğine onay vermemişti

KAMU DÜZENİNİ BOZAN BİR SUÇ DOĞABİLİR MİŞ?
Kaymakamlığın kararı tartışılmaya devam ederken, gazeteci İsmail Saymaz, konuyla ilgili olarak dikkat çeken yeni bir belge paylaştı. Saymaz, kaymakamlığın, şimdi de yeni bir adım atarak, polise tutanak tutturduğunu ve “kamu düzenini bozan bir suç doğuracağı” iddiasıyla eski tabelanın konmasını istediğini aktardı.

Kaymakamlığın kararı yeni tartışmaları da beraberinde getirirken, Saymaz, söz konusu kararı, "Fındıklı Belediyesi, Millet Bahçesi Parkı’nın adını Atatürk Parkı diye değiştirmişti. Atatürk adını 'kamu yararı yok' diye reddeden Fındıklı Kaymakamlığı, şimdi de polise tutanak tutturup 'kamu düzenini bozan bir suç doğuracağı' iddiasıyla eski tabelanın konmasını istedi" ifadeleriyle aktardı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ