Genel
08 Şubat 2018 ( 7903 görüntülenme )

FEYZİOĞLU'NDAN ERDOĞAN'A ÇARPICI UYARI!

FEYZİOĞLU: BAROLARI BÖLMEK TERÖR ÖRGÜTLERİNİN İŞİNE YARAR, DİKKAT"

TBB Başkanı, isimlerindeki ‘Türkiye’ ifadesinin kaldırılmak istenmesine, “Bu vatan için yüreği titreyenlerin görüşü dikkate alınmalı” diye karşı çıktı.

Değişik illerde baroları tek pota altında toplayan ve milli konularda en ön safta olan Prof.Dr. Metin Feyzioğlu'nun, kamuoyuna yaptığı açıklama şöyle:

"VATANIMIZ İÇİN YÜREĞİMİZ TİTRİYOR"

“Sayın Cumhurbaşkanı’nın Türkiye Barolar Birliği'nin milli duruşunu sorgulayan cümlelerini gerçekten hayretle dinledik. Üzücü. Ciddi bir bilgi yanlışı var."

"CUMHURBAŞKANI GÖRÜŞLERİMİZİ DİKKAT ALMAK ZORUNDA"

"Cumhurbaşkanı, kendisi gibi düşünmeyen ama bu vatan için yüreği titreyen başkalarının görüşlerini dikkate almak zorunda. Yapıcı uyarılar, öneriler, eleştiriler daha doğruyu bulmak içindir."

"ADIMIZDAKİ TÜRKİYE İFADESİ KANUNLA VERİLMİŞTİR"

"Cumhurbaşkanı, Baroları ve Türkiye Barolar Birliği’ni bölmekten söz ediyor. ‘Türkiye Barolar Birliği’nin adından Türkiye kelimesi çıkarılmalıdır. Bunu, Bakanlar Kurulu yapsın' diyor. Bilgi yanlışlığı buradan başlıyor. Biz, Anayasal dayanağı olan kamu kurumu niteliğinde meslek örgütüyüz. Adımızdaki Türkiye kelimesi de Bakanlar Kurulu Kararıyla değil, 1136 sayılı Avukatlık Kanunu'yla verilmiştir.

"HERKES BARO KURSUN DEMEK TÜRKİYE'Yİ BÖLMEKTİR"

"Açık söyleyeyim. ‘Her ilde isteyen avukatlar bir araya gelsinler istedikleri gibi baro kursunlar, bunlar da ayrıca kendi birliklerini oluştursunlar' demek Türkiye’yi bölmektir. "

"TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ARAYIP DA BULMADIĞI FIRSAT OLUR"

"Bu yapılır ise; PKK, FETÖ gibi terör örgütleri bugün hayal bile edemedikleri altın bir fırsat yakalarlar. Etraflarına topladıkları, farklı söylemlerle akıllarını çeldikleri insanlarla kendi barolarını ve birliklerini kurarlar. Bunların arkasındaki yabancı devletler de bu yapıları muhatap alır."

"BU DAVRANIŞ GAYRİ MİLLİ OLUR"

"Türkiye’yi, haklı milli davalarımızı dünyada savunan tek örgütlü güçten mahrum bırakmamalıdır. Aksi davranış gayri milli olur. Türkiye Barolar Birliği, her milli meselede herkesten önce en akılcı ve en milli tavrı göstermiştir. "

"BAROLARI BÖLMEK TERÖR ÖRGÜTLERİNE YARAR"

"Özetle; baroları bölmek, terör örgütlerinin istediğini yapmaktır. Terör örgütlerinin desteklediği meşru görünümlü farklı örgütlenmelerin türemesine izin vermektir. Milli kaygılar taşıyan kimse böyle bir adımı atmamalıdır."

"BAROLAR PARÇALANMAMALI"

‘İsteyen gelsin istediği gibi baro kursun' denilirse her mezhepten, etnik gruptan ve her siyasi partiden barolar da çıkar. ‘İktidarın baroları', ‘diğer barolar' diye ayrımlar olur. Türkiye’nin fay hatları kırılır. Baroları bölmek avukatları savunmasız bırakmaktır. "

"BU SİYASİ DEĞİL MİLLİ BİR MESELEDİR"

"Nereden baksanız Türkiye Barolar Birliği'ni ve baroları bölmeye niyetlenmek büyük bir yanlışlıktır. Sayın Cumhurbaşkanı doğru kaynaklardan doğru bilgilendirildiğinde eminim o da anlayacaktır. Yeter ki siyasi parti gözlükleriyle değil, cumhurbaşkanı gözlükleriyle meselelere baksın.”

Kaynak: sözcü/Saygı Öztürk

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ