Reklamlar
Anasayfa » Haber
28 Ağustos 2017 ( 1778 görüntülenme )

FEYZİOĞLU AKP'YE SONUNDA İSYAN ETTİ!

Metin Feyzioğlu: "O zaman Meclis'e ne gerek var?" 


TBB Başkanı Feyzioğlu, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayımlayarak, KHK'ların içerdiği pek çok düzenlemenin OHAL'le ilgisinin olmadığını savundu. 

TBB Başkanı Feyzioğlu'nun açıklaması şöyle: 

"BU KANUNLARIN OHAL'le İLGİSİ YOK"

"OHAL KHK'ları, sadece ve sadece olağanüstü halin ilan edilmesini gerektiren sebeplerle mücadele etmek için çıkarılabilir. Sadece, OHAL süresince geçerli olabilirler. Maalesef son çıkan KHK'nın (694 sayılı) da içerdiği pek çok düzenlemenin olağanüstü hal ile hiçbir ilgisi yok. "

'CUMHURBAŞKANI HANGİ KONUDA KANUN ÇIKARILACAĞINA KENDİ KARAR VERİYOR'

"Cumhurbaşkanı, hangi konuda kanun hangi konuda KHK çıkarılacağına kendi karar veriyor. Yani Meclisin ne zaman çalışacağını, ne zaman kenarda duracağını Cumhurbaşkanı belirliyor. Oysa Anayasa'nın hükümleri çok açık. 'Meclis'e ne gerek var?', 'Milletvekillerini niçin seçiyoruz?' sorularını sordurtan bu durum, çok açık bir keyfiliktir, hukuksuzluktur, demokrasiden son sürat uzaklaşmaktır.  Zararı topyekun milletimiz ve devletimiz görmektedir"

Kaynak:Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TERCÜME HATASI... ÖZDAĞ'DAN ŞOK İDDİA!.. ANKARA BELEDİYESİ PLAN YAPTI... TEPKİ BÜYÜK!.. Trump'tan KRİTİK RUSYA AÇIKLAMASI! Yunan Bakan'dan KÜSTAH Açıklama! Mobilya Devine KAYYUM! SURİYE'DEN SIĞINMACILARA FLAŞ ÇAĞRI!.. TUSKON DAVASINDA ÇARPICI GELİŞME!.. Ünlü İşadamına Silahlı Saldırı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
HDP'Lİ ESKİ VEKİL TUTUKLANDI!