Güvenlik
06 Mart 2017 ( 97346 görüntülenme )

FLAŞ!.. FETÖ SANIĞI İŞADAMINDAN AKP İTİRAFI!..

FETÖ sanığı işadamı: AK Partili olmasaydım ihaleler şirketime verilmezdi

FETÖ sanığı işadamı: Rakip firmalar kumpas kurdu, KAYYUM İŞİMİ BATIRDI

Denizli'deki FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında, örgüt üyesi oldukları ve örgüte finansal destek sağladıkları iddiasıyla haklarında dava açılan 38'i tutuklu 67 işadamının yargılanmasına bugün de devam edildi. 

Bugünkü savunmasında FETÖ üyesi olduğu iddialarını kabul etmeyen Kartlısan Geri Dönüşüm Firması'nın sahibi Volkan Kartlı, seçim zamanlarında AKP'ye yardım ettiğini, başka partiden olsaydı ihalelerin kendilerine verilmeyeceğini ileri sürdü.

Kartlı, şirketini çekemeyen rakip firmaların
Merkezefendi Belediye Başkanı AKP’li Muhammet Subaşıoğlu, başkan yardımcıları ve kendisi hakkında cemaatçi olduğu yönünde şikayet edildiğini belirterek, “Geri dönüşüm işini iyi yaptığım için belediye de benim şirketimle sözleşme imzaladı. ABD’yi gidip Fetullah Gülen’le konuştum iddiası tamamen iftiradır. Ben hiç ABD’ye gitmedim, 15 Temmuz’u fırsat bilip, bana kumpas kurdular” dedi.

“REİS DEĞİL, CUMHURBAŞKANI”

Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Denizli Genç İşadamları Derneği’ne (DİAD) bazı siyasi isimlerle birlikte katıldığını söyleyen Kartlı
“17-25 Aralık sürecinden sonra Halil Pekdemir, AK Parti Milletvekili Şahin Tin, Ali Aygören ve Can Pekdemir ile birlikte toplantı yaptık. Halil Pekdemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın DİAD’ın üst kuruluşu olan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’ndaki (TUSKON) bir konuşma nedeniyle dernekten istifa etmemiz gerektiğini söylediğini hatırlattı. Biz de Reis’imizin bu isteğiyle topluca istifa ettik” dedi. 

Kartlı’nın ‘Reis’ tanımlamasının ardından mahkeme başkanı araya girerek, “Reis diye kast ettiğiniz kişi Cumhurbaşkanı değil mi O halde Cumhurbaşkanı sıfatını kullanınız” diyerek uyardı.

“KAYYUM ŞİRKETİMİ BATIRDI”
FETÖ/PDY kapsamında tutuklandığı için şirketine el konulduğunu belirten Kartlı,
“Benim şirketim Türkiye’de örnek bir şirketti, tutuklandıktan sonra 100’e yakın çalışanım, işten ayrılmış, Kayyum şirketimi iyi idare edemediği için iflas ettim” dedi.

“BAŞKA PARTİDEN OLSAM İHALE VERMEZLERDİ”
Savunmasında kendisinin AKP üyesi olduğunu ifade eden Kartlı,
“Şirket olarak seçim dönemlerinde AK Parti’ye yardım ettik. Zaten başka partiden olsaydım, bana ihaleler verilmezdi. Hatta bir gün AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Denizli’de düzenlenen bir toplantıya geldi. 

Bu toplantıya DİAD ve başta sivil toplum kuruluşları ile AK Parti il örgütü de katıldı. Toplantıda Şamil Tayyar, o dönem Denizli’den CHP’den milletvekili adayı olan İlhan Cihaner’in seçilmemesi için her şeyin yapılmasını istedi. Bize broşürler verildi, bizde dağıttık” diye konuşarak savunmasını tamamladı.

Duruşma diğer sanıkların savunmasıyla devam ediyor.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ