Genel
29 Ağustos 2017 ( 1980 görüntülenme )

GİZLİ TANIK KONUŞTU... AKIL ŞAŞTI!..

GİZLİ TANIK: KASA AHMET CAN, ŞİMDİ ABD'DE

Emniyetteki ‘mahrem imamlar’ soruşturması kapsamında konuşan ‘Garson’ kod adlı gizli tanık FETÖ'nün para kaynağına ilişkin olarak bilgiler verdi.

Şüpheli mahrem imamlardan Ahmet Can, Çetin Özgür ve İlhan Türkmen'in ABD'ye kaçtıkları belirlenirken, aynı zamanda ‘Gizli Kasa' olan Ahmet Can'ın, ünlü bir kot pantolonu firmasının CEO'su olduğu da anlaşıldı.

POLİSLERİN KAYITLARI DOSYALANMIŞ

Sözcü'de yer alan habere göre, 'Güncel Lise Kitabı'  başlıklı dijital dosyadan ise emniyetteki tüm polislerin sicilleri, girdikleri sınavların listeleri, çalıştıkları birimler, telefon numaraları ve medeni durumları çıktı. 

Ankara Cumhuriyet Savcısı Serhat Özveren tarafından hazırlanan iddianamede yer alan ifadesine göre gizli tanık 'Garson' FETÖ'nün İstanbul Emniyeti mahrem yapılanmasında görevli olduğunu söyledi. Gizli tanık sivilden mahrem hizmetlere para aktarımına aracılık eden kişinin Ahmet Can olduğunu iddia etti.

4 BİN 700 KİŞİYE AİT BİLGİLER DOSYADA"

Can'ın bir kot pantolon firmasının CEO'su olduğu, mahrem yapıya katıldığı, 1994 devresine baktığı, halen ABD'de olduğu belirlendi. Gizli tanık 'Garson'un verdiği dijital dosyadan 4 bin 700 FETÖ mensubunun bilgileri çıktı. 

İddianamede gizli tanığın verdiği SD kart içerisindeki mali tablolara da yer verilerek şöyle dendi:

"45-50 MİLYON TL HİMMET PARASI"

"Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki örgüt üyelerinden 2014 yılı için yıllık ortalama 45 milyon ile 50 milyon TL civarında himmet, 5 milyon TL civarında fitre, 5-10 milyon TL civarında altın, 10 milyon TL civarında kurban parası toplandığı anlaşılmıştır. 2015 yılında toplanan himmet miktarının 2014 yılına göre yüzde 5 civarında düştüğü, 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrasında örgüt üyelerinde yüzde 70-75 gibi büyük bir oranda azalma olduğu, bu durumda emniyet mahrem yapılanması gelir kaynaklarının da azalmış olabileceği…

"DOLARA ÇEVİRMİŞLER"

 "Toplanan her türlü gelir parasından, giderler düşüldükten sonra kalanın dolara çevrildiği ve bu şekilde saklandığı, birçok ödeme kaleminin olduğu, örgütsel faaliyet kapsamında yapılan tüm masrafların örgüt tarafından karşılandığı görülmüştür."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ