Genel
23 Eylül 2017 ( 683 görüntülenme )

REKTÖR KONUŞTU... KAHRAMAN TANIĞIMDIR, ÇAĞIRIN GELSİN!

ERUSLU: REFERANSIM İSMAİL KAHRAMAN TANIĞIMDIR

Yalova Üniversitesi eski Rektörü Niyazi Eruslu’nun, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ı ‘abimizdir’ diye tanıttığı video ortaya çıktı. 

FETÖ’den tutuklu Eruslu, rektör olarak atanmasını da Kahraman’ın sağladığını iddia etti.

FETÖ'nün ‘Yalova yapılanması' davasında tutuklu bulunan Yalova Üniversitesi eski Rektörü Niyazi Eruslu'nun, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı ‘abimizdir' diye tanıttığı video ortaya çıktı. 

İlk duruşmada Kahraman'dan ‘'Referansım' diye bahseden Eruslu, Kahraman'ı 1967 yılından beri tanıdığını ve bu görevlere gelmesinde katkısı olduğunu iddia etti. İnternete yüklenen video kaydında ise tutuklu rektörün makamında çekilen bir 1 dakika 38 saniyelik konuşması yer alıyor.

“1967'DEN BU YANA TANIYORUM” 

Rektör TBMM Başkanı'yla arasındaki ilişkiyi şöyle anlatıyor: ‘'İsmail Kahraman abimizle 1967 yılından itibaren birlikteliğimiz var. Kendisini Milli Türk Talebe Birliği'nin başkanı olarak tanıyorum. Ben de o zaman teknik üniversiteye yeni giren bir öğrenci idim. Sosyal faaliyetlerimizi İstanbul'da MTTB'de yapıyorduk. İsmail abimizin bize hazırladığı fırsatları her zaman minnetle anıyoruz. Eğer bugün buralara gelmişsek MTTB'de kazandığımız tecrübelerdendir.

Birlik Vakfı'nda da İsmail abimizle birlikte aynı çalışmaları yaptık. Ben orada öğretim üyeleri kulüp başkanı olarak faaliyet yapıyordum. İsmail abimiz, öğretim üyelerinin cemiyete karşı borçlarını ödemesi için platformlar hazırlıyor, konferanslar düzenliyordu. Gönülle Teşekküller Vakfı'nda daha sonra beraber çalıştık. Dolayısıyla İsmail abiye her konuda minnetimiz sonsuzdur. “

‘KAHRAMAN TANIK OLSUN' TALEBİ 

Eruslu, ilk duruşmada da mahkeme heyetine Kahraman'la ilgili, “107 rektör adayı içerisinden atandım. Bana TBMM Başkanı İsmail Kahraman referans olmuştu. İsterseniz bir daha ki duruşmada tanık olarak dinleyebilirsiniz” demişti. 

Yalova Üniversitesi'nin 2015 – 2016 akademik yıl açılışına Meclis Başkanı Kahraman, AKP'li Meclis eski Başkanı Bülent Arınç'la birlikte katılmıştı. Rektör Eruslu, İsmail Kahraman'a fahri doktora unvanı da vermişti

kaynak:sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ