Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 12430 görüntülenme )

FETÖ'den TÜRGEV'e ŞOK PAYLAŞIM!

Cemaat gidiyor TARİKAT geliyor...

"FETÖ'den aldıkları yurdu TÜRGEV'e verdiler"

Darbe girişiminin ardından İstanbul Fatih’teki bir cemaat yurduna devlet tarafından el konuldu.

Aynı yurt kısa bir süre sonra Kredi ve Yurtlar Kurumu yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocuklarının yönetiminde olduğu TÜRGEV’e devredildi. Yurdun ismi de ‘TÜRGEV Haliç Kız Yurdu’ olarak değiştirildi.

 
15 Temmuz’da cemaatin kanlı darbe girişiminin ardından Fatih’te tartışma yaratacak bir el değiştirme yaşandı. Cemaate ait bir erkek öğrenci yurduna devlet el koyarken; yurt kısa bir süre önce Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) yerine sessiz sedasız TÜRGEV’e devredildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Esra Albayrak’ın yönetiminde olduğu TÜRGEV’in (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) internet sitesinde öğrenci yurdu “TÜRGEV Haliç Kız Yurdu” adıyla yerini aldı. TÜRGEV internet sitesinde yurdun kuruluş tarihi olarak “2016 yılını” gösterdi.

‘Flamalar konulmuş’

Fatih Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Fazıl Uğur Soylu gazetemize yaptığı değerlendirmede, yurt binasında yaptığı gözlemleri şöyle aktardı: “Maliye Bakanlığı hangi gerekçe ve nasıl bir protokol düzenlediği tarafımızdan bilinmemekle beraber söz konusu binayı TÜRGEV’e tahsis etti. Yerinde yaptığım tespit neticesinde söz konusu binanın çok bakımsız olduğu fakat kısa sürede tüm bakımının yapıldığı, eşyaların yenilendiğini gördüm.

Yurt müdiresiyle yaptığım görüşmede ‘öğrenci kabul ediyor musunuz?’ sorusunu yöneltmem üzerine TÜRGEV’den üst düzey bir yöneticiyi telefonla aradı. Ve, ‘dışarıdan öğrenci almadıklarını sadece kendi projeleri bünyesindeki öğrencileri kabul ettikleri’ bilgisini aktardı.

Henüz gizli tutulan bu devir neticesinde yurt tadilata sokulmuş, adı “TÜRGEV Haliç Kız Yurdu’ olarak değiştirilerek hizmete hazır hale getirilmiş. Henüz tabela asılmamış ancak içeride TÜRGEV flamaları her yere konulmuş durumda...”

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarihte İlk Resmi Anneler Günü Bakınız Nasıl Ortaya Çıkmış... ABD'den Flaş Fethullah Gülen Açıklaması! AB’den Türkiye’ye UYARI!.. Meydanı Boş Bulan Teröristler Emniyet'e Saldırdı: Çatışma Sürüyor! DUMANKAYA’dan Açıklama Geldi! Fuat Avni gözaltına mı alındı? İstanbul Merkezli Dev Operasyon! Şok! Rüşvet Görüntüleri Dosyada!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kaan Çağlayan kaza yaptı