1286 görüntülenme04 Haziran 2018
Fenerbahçe Spor Kulubü, tarihi seçimlerinden birini gerçekleştirdi. Fenerbahçe Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Başkan adayı Ali Koç yarıştı. Yapılan sayımlara göre Ali Koç'un başkanlığı kesinleşti. Ali Koç'un büyük bir farkla başkan seçildiği açıklandı.

KOÇ’A 20.735 OY

Divan Başkanı Vefa Küçük’ün açıkladığı resmi sonuçlara göre Ali Koç 20 bin 735 geçerli oyun 16 bin 92’sini alarak resmen başkan ilan edildi. Eski Başkan Aziz Yıldırım 4 bin 644 oy aldı ve 20 yıllık başkanlık koltuğunu bıraktı.

KADIKÖY YANIYOR

Zaferin ardından Kadıköy Fenerbahçeliler tarafından adeta yakıldı. Meşalelerle kutlamalar yapan taraftara Ali Koç da katıldı. Koç, stadyumun terasından taraftara üçlü çektirdi, tezahürat yaptırdı.

KOÇ NE DEDİ?

“MUSTAFA KEMAL’İN YOLUNDA YÜRÜYECEĞİZ”

Mustafa Kemal'in yolunda yürüyeceklerini dile getiren Koç, "Mustafa Kemal’in yolunda yürümeye devam edeceğiz. Atamız Fenerbahçeli. Evet Fenerbahçe’ye çok yakındı tarihte. Ama onun kimi tuttuğu önemli değil, kimin onun yolunda yürüdüğü önemli" şeklinde konuştu.

“ATAMIZIN KİMİ TUTTUĞU DEĞİL, KİMİN ONUN YOLUNDA YÜRÜDÜĞÜ ÖNEMLİ”

“Aziz Yıldırım bu mücadelenin liderliğini yapmaya devam edecektir. Ama yargıdan bize ters bir sonuç çıkarsa, bu camiayı bir daha test ederlerse o zaman size yine ihtiyacımız olacak. Biz bir bütün aileyiz. Mustafa Kemal’in yolunda yürümeye devam edeceğiz. Atamız Fenerbahçeli. Evet Fenerbahçe’ye çok yakındı tarihte. Ama onun kimi tuttuğu önemli değil, kimin onun yolunda yürüdüğü önemli.”

“SİZİ TEMSİL EDECEĞİM”

“Hepinizin önünde saygı ve sevgiyle eğiliyorum. Bir hayali gerçeğe dönüştürdüğünüz için ne kadar teşekkür etsem azdır. Sayın Vefa Küçük’e de, onunla da ayrı gayrı düştük ama elinden geldiğince doğru bildiğini yaptı. Burası adil bir ortama ulaştıysa sayesinde olmuştur. Sizin sesiniz, sizin gözünüz olarak sizi temsil etmeye devam edeceğim.”

Kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ