FED’in faizi 25 puan indirmesinin ardından kararı sosyal medya hesabından değerlendiren ekonomist Uğur Gürses, “Fed "artık bitti" diyor. Buraya kadarmış...” ifadelerini kullandı.

‘DAHA ÖNCE DE FAİZ İNDİRİMİ YAPILDI AMA BİZDE DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMADI’

Ekonomist Uğur Gürses FED’in faiz indirimi kararını sosyal medya hesabından değerlendirdi. Gürses, FED’in artık faiz indirimi yapmayacağını ve bundan sonra bilançosunu "organik büyüme" ile büyüteceğini ifade etti. Uğur Gürses, ‘organik büyüme’nin geçmişteki "parasal gevşetmeden" farklı olduğunu ve koşullarının sıkı olmaya devam edeceğini belirtti. Gürses ayrıca FED’in son 3 ayda iki kez faiz indirimine gittiğini fakat Dolar/TL endeksinde bir değişim olmadığına dikkat çekerek bundan sonra da olmayacağını belirtti.

Gürses’in Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:

‘KOŞULLAR SIKI, DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMAYACAK’

Fed "artık bitti" diyor. Buraya kadarmış...Fed bilançosunu bundan sonra "organik büyüme" ile büyütecek. Anlamı para talebi oldukça. Son birkaç günde olduğu gibi...Bu da geçmişteki "parasal gevşetmeden" farklı... Koşulları sıkı olmaya devam edecek. Fed son üç ayda 2 kez faiz indirdi ama bize faydası olmadı, sonrasında da olmayacak.”

Kaynak: Günboyu

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ