85404 görüntülenme07 Ocak 2019
DÜN…

FATİH PORTAKAL: ‘ HADİ BİR BARIŞÇIL EYLEM YAPALIM, ZAMLARI PROTESTO EDELİM…’


"Hadi bakalım barışçıl bir eylemle zamları, doğalgaz zamlarını protesto edelim. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak korkudan endişeden sokağa? Kaç kişi çıkar sokağa Allah aşkına söyler misiniz? Bireysel ve toplumsal muhalefeti baskı altına almaya ve yıldırmaya çalışıyorlar. En doğal hak ama uygulanamıyor. Fransa olmuş, Türkiye olmuş çok da farketmiyor açıkçası." dedi.

BUGÜN… İŞÇİLER HAKKINI İSTEDİ, SERT MÜDAHALE

Yaklaşık 2 yıldır ücretleri ödenmeyen TOKİ işçileri Kızılay AVM önünde eylem yapmak istedi. ‘Ya hakkımız ya canımız’, ‘Emek düşmanı TOKİ’ dövizleri taşıyan işçiler, AVM önünde eylem yaptı.Polisin müdahale ettiği eylemde gözaltına alınan 5 TOKİ işçisi, “Kabahatler Kanunu” gerekçe gösterilerek 320 TL para cezasına çarptırılmasının ardından serbest bırakıldı.

VE ERDOĞAN… ‘İŞÇİNİN SORUNLARI ÇÖZDÜK, ARTIK GREV OLMUYOR’

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı, milletvekilleri ve belediye başkanlarına seslendi. Erdoğan'dan kendinden önceki CHP'li İstanbul Belediye Başkanı Nurettin Sözen'in açıklamalarına yanıt vererek söze başladı:

‘GREV ŞİMDİ OLMUYORSA DEMEK Kİ İŞÇİ HAKKINI ALIYOR’

“Grev olmuyorsa demek ki işçinin hakkını veriyorsun, hukukunu gözetiyorsun, öyleyse de toplumun genelinde grevler minimize oluyor, grevsiz bir toplum meydana getirdik ama bak şimdi İzmir'de, İZBAN'da grev yar. Hadi buyrun niye çözmüyorsunuz? CHP mantığında grev var”. diye konuştu.

BUGÜN... İŞÇİLER BIRAKIN GREVİ, PROTESTO ETMEK İSTEDİ AMA...

Bugün ise bırakın grevi, yaklaşık 2 yıldır ücretleri ödenmeyen TOKİ işçileri Kızılay AVM önünde eylem yapmak istedi. ‘Ya hakkımız ya canımız’, ‘Emek düşmanı TOKİ’ dövizleri taşıyan işçiler, AVM önünde eylem yaptı.Polisin müdahale ettiği eylemde gözaltına alınan 5 TOKİ işçisi, “Kabahatler Kanunu” gerekçe gösterilerek 320 TL para cezasına çarptırılmasının ardından serbest bırakıldı.

PORTAKAL VAKASININ PERDE ARKASINDA NE VAR?

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ikinci bir Gezi'nin olmasını gerçekten çok istiyor. Hatta elinden gelse bunu organize dahi eder. Çünkü buna ihtiyacı var. Ekonomiyi kontrol edemiyor" diye konuştu. Türkiye'de hiç kimsenin yeni bir 'Gezi' arayışı içerisinde olduğunu düşünmediğini ifade eden Özdağ, şöyle konuştu:

'EKONOMİYİ YÖNETEMİYORLAR'

"Böyle bir gözlemi siyasetçi olmanın yanı sıra akademisyen olarak da söylüyorum. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan ikinci bir Gezi'nin olmasını gerçekten çok istiyor. Hatta elinden gelse bunu organize dahi eder çünkü buna ihtiyacı var. Ekonomiyi kontrol edemiyor.

 Tek adam rejimi kurulunca 'her şey çok iyi gidecek ve ekonomi uçacak' demişti. Şimdi ekonomi uçmaya başladı ancak bu uçuş uçurumdan aşağıya bir uçuş oldu. Ve bu uçurumdan aşağıya gidişi engelleyecek, Türkiye'yi tekrar üretim ekonomisine geçirecek hiçbir mekanizmayı çalıştırmıyorlar."

'ÇATIŞMA ORTAMI ÜRETMEK İSTİYORLAR'

" Bundan dolayı seçimlere giderken bir çatışma ortamı üretmek istiyorlar. Çatışma ortamı üzerinden siyaseti bölerek keskinleştirerek, kitleleri düşmanlaştırarak, rasyonel düşünmeyi engelleyerek bir sonuca taşımak istiyorlar. Bundan dolayı da sürekli olmayan bir tehditten bahsediyorlar."

Kaynak: Yeniçağ/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ