11388 görüntülenme 07 Aralık 2017
PORTAKAL: UTANÇ VERİCİ SÖZLER

Çorum'da AKP'li İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya'nın Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin yıldönümünde kadınlarla ilgili sözlerine bir tepki de Fox Tv Ana haber sunucusu Fatih Portakal'dan geldi .

Fox Ana Haber bülteninde, AKP'li Halil İbrahim Kaya'nın kadınlara yönelik sözlerini sert sözlerle eleştiren Fatih Portakal, "Böyle insanlar bizi yönetiyor. Bakın böyle bu kişi gibi bizi yönetiyorlar. Erkek egemen toplumlarda bu yaşanıyor maalesef... 

Ve zihniyete bakın zihniyeti hemen nereden nereye çekiyor. Kadın konuşuluyor, kadının dünya kadın hakları gününde bir belediye başkanının sözlerini duyuyorsunuz. Utanç verici sözlerini! 

Acaba bu sözleri söyledikten sonra kendisi kendini dinleyip de bir utancın içine girmiş midir? Girmemiş midir? Merak ediyorum. Zaten utansa özür dilerdi..." ifadelerini kullanıp reklama gitti.

AKP'Lİ BAŞKAN NE DEMİŞTİ?


AKP'li Halil İbrahim Kaya, CHP'li meclis üyeleri Yıldız Bek ve Burçin Solmaz Polat'a, söylediği;

"NE YAPALIM ÖLDÜRÜLÜYORSA"

 "Kadınlar öldürülüyor diyorsunuz. Kim öldürüyor. Ne yapalım öldürülüyorsa, polis yakalayıp cezasını veriyor. Bu hükümetin verdiği kadın haklarını Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan beri hiçbir hükümet vermedi. Adam öldürüyorsa cezasını çekiyor. Erkekler öldürülmüyor mu?" sözleri kadınlar tarafından tepki toplamıştı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ