8383 görüntülenme 19 Ocak 2018
FATİH PORTAKAL: MİLLETİ BÖLÜYORSUNUZ, BİZ VATAN HAİNİ MİYİZ!..

"Fatih Portakal'dan canlı yayında AKP ve MHP'ye 'Vatan haini miyim?' tepkisi"

Fox Tv Anahaber bülteni sunucusu Fatih Portakal, AKP ve MHP'nin "yerli ve milli ittifak" ifadesine canlı yayında sert tepki gösterdi.

Fatih Portakal, AKP ve MHP'nin 2019 seçimleri için izlediği "yerli ve milli ittifak" modelini eleştiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun "Diğer taraf gayri milli değil" sözlerine destek vererek AKP ve MHP'yi eleştirdi.

Portakal;

"yerli ve milli sadece onlara mı ait"

 "Temel beyin bir sözüne katılıyorum. İttifak tarafındaki iki parti bu söylemi kullanıyorlar 'yerli ve milli ittifak' kendilerini böyle anlatıyorlar. Mesala ben size vermeyeceğim ya da vereceğim... Bilmiyorum. Şimdi ben vermeyince gayri milli mi oluyorum? Vatan haini mi oluyorum?"

"yerli olan olmayan, milli olan olmayan diye milleti bölüyorsunuz"

" Bu söylemi yapmayınız. Temel bey de doğru söylüyor. İnsanları böldünüz daha da bölmeye çalışıyorsunuz, kutuplaştırdınız daha da kutuplaştırmaya çalışıyorsunuz. Sizler bunu kabul etmiyorsunuz ama kimimiz böyle hissediyoruz. Sorumlu birer lider olarak lütfen bunu yapmayınız. Zararı millete dokunuyor." ifadelerini kullanarak MHP ve AKP'ye tepki gösterdi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ