3514 görüntülenme26 Haziran 2018
FOX TV haber spikeri Fatih Portakal Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimler ile ilgili sözlerini değerlendirdi. Portakal, 9 kez yenilen bir CHP’den bahsediyoruz. Artık umut vermiyorsunuz Sayın Kılıçdaroğlu" dedi.

“UMUT VERMİYORSUNUZ”

FOX TV haber spikeri Fatih Portakal Kemal Kılıçdaroğlu’nun 9 ay sonra yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili çıkışını değerlendirdi. "Kişiliğine lafım yok liderlik vasfını konuşuyorum" diyen Portakal'ın canlı yayında yaptığı açıklamada "9. kez yenilen bir CHP’den bahsediyoruz. Yüzde 22’lik bir oy oranına sahip. Henüz umut veremiyorsunuz. Henüz değil, artık umut veremiyorsunuz Sayın Kılıçdaroğlu" dedi.

Portakal Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sonrası açıklamalarını da değerlendirerek, “Direk konuşmuyorlar. İmalar üzerinden konuşuyorlar. Acaba bu ikiliyi karşı karşıya getirir mi?” ifadelerini kullandı.

İNCE’DEN MESAJ

Cumhurbaşkanlığı adaylığında yüzde 30.6 oy alan CHP'nin adayı Muharrem İnce twitter hesabından ‘Kılıçdaroğlu açıklamsı sonrasında’ dikkat çekici açıklamada bulundu. Muharrem İnce'nin mesajı şöyle:

“BEN DE FAZLA NUMARA YOK”

“20 yıldır kullandığım telefonu kullanamaz hale geldim. Bende fazla numara da yok:)… Arayan, soran, ulaşmaya çalışan, konuşmak isteyen, mesaj atan herkese teşekkür ediyorum ve telefonla ulaşmak isteyip de ulaşamayanlardan özür diliyorum. “

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?


24 Haziran seçimlerinin ardından Meclis'te yüzde 22,67 oranında kalan CHP’de sular durulmuyor. AKP karşısında hüsrana uğrayan partinin yönetim kadrosu seçim değerlendirmesi yapmak üzere bugün olağanüstü toplandı. Toplantı sonrası ‘istifa edeceği’ iddia edilen Kemal Kılıçdaroğlu kameralar karşısına geçti. 24 Haziran analizi yapan Kılıçdaroğlu "Bu seçimin tek kaybedeni vardır o da AKP. Kazanan da demokrasidir. Duvarın bir kısmını yıktık. Geri kalanını da yıkacağız." dedi.

“İNCE’NİN PERFORMANSI AZ”

CHP Lideri parti içerisindeki istifa talepleri için ise net bir yanıt vermedi "Koltuk sevdalılarının bu partide işi yoktur." demekle yetindi. Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin performansı için ise "Beklentinin altında kaldı. Kendi ifadesi." yorumunda bulundu ve şöyle devam etti:

“KOLTUK SEVDALILARININ BU PARTİDE İŞİ YOKTUR”

“Neden Muharrem bey rozeti çıkarttı bayrak rozeti taktı. Biz Muharrem Bey’in bütün çalışmalarına katkı verdik ve performansını yerinde ve doğru bulduk. Hiçbir eleştiride bulunmadık. Genç, dinamik, çalıştı… Fazla oy alamasa büyük sorun çıkacaktı. Daha fazla oy alması lazımdı. Beklentinin altında kaldı. Kendi ifadesi. 9 ay sonra duvarın kalan kısmını yıkacağız. Bir tarafa yazın daha farklı sonuç alacağız. Üç konuda talimat verdim. Çalışacaklar… Koltuk sevdalılarının bu partide işi yoktur.”

Kılıçdaroğlu; Muharrem İnce’nin değerlendirmeleri ve parti içerisinden yükselen ‘istifa’ talepleri için ise “Muharrem Bey CHP’den fazla oy almasını öteden beri savunduk.” diye konuştu.

Kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ