Genel
24 Temmuz 2019 ( 59 görüntülenme )

Evinizin pozitif enerjisini arttıran taşlar...

Evinizde pozitif bir enerji yaratmak ve daha huzurlu olmasını istiyorsanız, ev dekorasyonunda değerli taşları kullanabilirsiniz. İşte evinizin pozitif enerjisini artıran taşlar...

Ametist taşı
Lavanta ve mor renklerde olan ametist taşının evdeki negatif enerjiyi temizlediği düşünülmektedir. Evde pozitif enerji ve aile bireyleri üzerinde pozitif etkisi olabilen bu taş ile baş ağrısı, huzursuzluk ve yorgunluk gibi sorunlardan da kurtulabilirsiniz.

Mercan taşı
Aşkın sembolü olan mercan taşı ile düşüncelerinize pozitif ivme kazandırabilirsiniz. Konsantrasyonu güçlendirdiği ve nazara iyi geldiği düşünülen mercanın bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği yönünde görüşler vardır.

Akik taşı
Üzerinizdeki olumsuz enerjiyi atan ve evinizin enerjisini yükselten akik, cesareti artırır. Başarının simgesi olarak biline akik taşının tembelliği giderici özelliği ile canlandırıcı etkisi vardır. Akik taşını evinizde bulundurarak iyimserlik, keyif ve güç hissini daha fazla hissedebilirsiniz.
enerji

Kuvars taşı
Pembe ve dumanlı olarak iki farklı şekli olan kuvars, renklerine göre farklı özellikler sahiptir. Pembe kuvars, barış, güzellik ve aşk gibi kavramları simgeler. Mor-mavi kuvars ise kalp ağrılarına ve boğaz ağrılarına iyi gelmektedir. Kuvars taşı, çevresine uyum ve barış etkisi yaymaktadır.

Yeşim taşı
Uğur ve bereket taşı olarak bilinen yeşim, eski zamanlardan beri aksesuar olarak kullanılmaktadır. Yeşim taşı, cesaret, aşk ve barış gibi kavramları da simgelemektedir. Ayrıca kalp, böbrek, sinir sistemi ve bağışıklık sistemi üzerine olumlu etkileri olduğu da düşünülmektedir.

Kehribar taşı
Reçinenin taşlaşması ile oluşan kehribar, hafif ve yumuşak yapıdadır. Isındığında elektriksel ve manyetik hale gelir. Şifa niyetine kullanılan kehribar, soğuk algınlığı, tiroid ve bademcik gibi rahatsızlıklar üzerinde olumlu etkiye sahip olduğu düşünülmektedir.


Kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ