Reklamlar
Anasayfa » Haber
10 Nisan 2017 ( 55526 görüntülenme )

Evinizde Kanseri Tetikleyen Eşyalar!

Kanser sinsi bir hastalık ve herkesin bir gün yakalanma ihtimali var.

En azından kendi evinizde önlem almaya başlayabilir, bu korkunç hastalığa karşı korunabilirsiniz.


Aşağıdaki ürünleri hayatımızdan çıkaramasak da onlara alternatif olanlarla değiştirmeye özen gösterirseniz, siz de kendi evinizde kansere karşı bir adım atmış olursunuz.

İşte o eşyalar:

1- Oda parfümleri: O çok güzel kokan oda parfümleri içerdikleri formaldehit ile başlı başına birer tehdittirler. Mümkün olduğunca zeolit ya da doğal yağlar içeren ürünleri tercih edin.

2- Dekoratif boyalar: Ahşap boyamada kullanılan tutkal, akrilik boyalar ve çözücüler kanserojen maddeler içerirler.

3- Otomotiv ürünleri: Temizlik ürünleri bir yana, motor içinde kullanılan ürünlerin çoğu toksittir. Bu tarz ürünleri elinizden geldiği kadarıyla evinizden uzak tutmaya çalışın.

4- Mumlar: Yapay olarak esanslandırılmış olanlarından uzak durmaya çalışın, doğal olarak hazırlanmış olanları tercih edin.

5- Boyalar: İçlerinde uçucu organik madde miktarı en az olan ürünü seçmeye özen gösterin. Elbette fiyatları da buna bağlı olarak yüksek olacaktır ama sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için değmez mi?

6- Kuru temizleme: Seçtiğiniz kıyafetlerin kuru temizlemeye ihtiyaç duymamasına özen gösterin. Eğer kuru temizlemeyi kullanmak zorundaysanız, sıvı karbondioksit yöntemini kullanan dükkânları tercih edin. Biliyoruz çok zor ama imkânsız değil.

7- Mikrodalga: Asla mikrodalga fırın kullanmayın, kullansanız bile plastik kaplarda bir şey ısıtmayın.

8- Halı ve Döşeme Şampuanları: Kimyasal temizleyiciler yerine doğal maddeler ile hazırlanan ürünleri kullanmaya çalışın.


kaynak:sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Elektrikte Ödediğiniz Kayıp Kaçak Bedelini Geri Alabilirsiniz... Kamu Sen'den Bahçeli ve Ekibine ŞOK! Babacan Liderliğe Soyunuyor! Fuat Avni Piyasada... Bu Kez 12'den Vurdu! HAYRET!.. CHP'den Bomba Seçim Açıklaması Kamer Genç'in Büyük Vasiyeti Yerine Geliyor! Suriye Devlet Başkanı ESAD'dan ŞOK İDDİA! DARBE DAVASINDA ŞOK AÇIK!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Suriye'den Hududa ATEŞ!