Reklamlar
Anasayfa » Haber
09 Eylül 2017 ( 482 görüntülenme )

ŞOK!.. FİYAT DÜŞTÜ!.. FINDIK ÜRETİCİSİ CİNNETTE!..

Fındık fiyatları gitgide düşerken bu durumu kabullenemeyen Karadenizli fındık üreticisi cinnet getirerek tarladaki fındık ağaçlarını elektrikli testere ile kesti.

 Ordu'da bir üretici fındık fiyatlarının 8 lira bandına düşmesini protesto ederek, bahçesindeki fındık ağaçlarını kesti. 

Saraycık Mahallesi'nde yaşayan Nedim Şenocak adlı üretici, TMO'nun randevu talep eden üreticiye ekim ayının ortalarına gün vermesi, serbest piyasanın ise bundan güç alarak fiyatları 8 lira bandına indirmesi üzerine tepkisini ilginç bir şekilde gösterdi. Bahçesindeki fındık ağaçlarını kesen Şenocak'ı ise bir arkadaşı cep telefonu kamerası ile görüntüledi.

NE YAPACAK ŞİMDİ, BU ÜRETİCİ

Fındık dallarını kesmeden önce bir açıklama yapan üretici Nedim Şenocak, “Fındığı ve zorluklarını Karadeniz yöresi haricinde kimse bilmez. Üretici geçinemeyince tüccardan yıl içinde borç alır. Ağustos ayı geldiğinde ise tüccar parasını ister. Tüccarın parasını vereceksin. Ayrıca çocukların okul masrafı, evlilik düğün masrafları velhasıl birçok masraflar için eylül ayında üreticiye para lazım. Ne yapacak bu üretici?” dedi.

Ağaç motoru ile fındık bahçesindeki dalları kesen Nedim Şenocak, işini bitirdikten sonra, “Artık herkes akıllı olsun. Köylü milletin efendisidir” diye konuştu.

kaynak:sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Okmeydanı'nda Terör Operasyonu! ABD İşi Büyüttü... GÜNEY SINIRINA YIĞINAK! VALİLİK'TEN AKŞENER'E ŞOK MÜDAHALE! Şok! Bodrum İlçe Teşkilatı İstifa Etti! AB'den ŞOK TÜRKİYE AÇIKLAMASI! Bakanlıktan Flaş Maaş Talimatı! Çavuşoğlu'ndan ABD'ye JET YANIT!.. SURİYE'DE KRİTİK GELİŞME!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Zarrab'dan Kritik Hamle!