2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) açıklandı. Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı’nın yapmış olduğu araştırmaya göre en iyi öğrenci kenti seçilen Eskişehir’i kazanan öğrencilere sosyal medyadan seslenen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, öğrencileri 19-23 Ağustos tarihlerinde otogarda karşılamak için sabırsızlıkla beklediklerini duyurdu.

ESKİŞEHİR’İ KAZANAN ÖĞRENCİLER OTOGARDA KARŞILANACAK

Üst üste 3 yıl ‘Öğrenci Kenti' seçilen Eskişehir, YKS sonuçlarına göre Eskişehir'de 3 tane devlet üniversitesi olan Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi veya Teknik Üniversiteyi kazanan yeni öğrencilerini sabırsızlıkla bekliyor.

BELEDİYE ÖĞRENCİLERİN YANINDA
Eskişehir Büyükşehir Belediye yetkilileri sosyal medya hesabından yaptıkları paylaşım ile YKS sonuçlarına göre Eskişehir'i kazanan öğrencileri otogarda karşılayacağını duyurdu. Eskişehir'in tanıtımının yapıldığı video ile yapılan paylaşımda, “YKS yerleştirme sonuçları açıklandı! Türkiye’nin en yaşanabilir şehirlerinden biri olan güzel şehrimizi kazanan tüm öğrenci arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz. Sizleri 19-23 Ağustos tarihleri arasında otogarda karşılamak için sabırsızlanıyoruz. Eskişehir en iyi öğrenci kenti” ifadelerine yer verildi.


EN İYİ ÖĞRENCİ KENTİ

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR)'nın yapmış olduğu ve geçen ay açıklanan araştırmaya göre Eskişehir, 2017 ve 2018 yılından sonra bu yılda en iyi öğrenci kenti seçilmişti. 81 ildeki 123 devlet ve 65 vakıf olmak üzere toplam 188 üniversitede, 35 bin 715 öğrenciden alınan görüşlere göre yapılan araştırmada Türkiye'nin üniversite öğrenci başkentleri arasında Eskişehir ilk sırada yer almıştı. ÜNİAR kurucularından Prof. Dr. Cemil Yücel, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i makamında ziyaret ederek, birincilik belgesini takdim etmişti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ