Eski manken Tuğçe Kazaz, Mustafa Kemal Atatürk’ün adından yola çıkarak, “Neden Mustafacı yok?” diye sordu. Sosyal medya kullanıcıları Kazaz'ın paylaşımını anlamsız bularak tepki gösterdi.

ESKİ MANKEN DÖKÜLDÜ


Eski manken Tuğçe Kazaz, kişisel Twitter hesabında Kemal’in Kemalizmle, Atatürk’ün Atatürkçülükle eşit olduğunu öne sürerek, “Sahi neden 'Mustafacı yok?” sorusunu sordu. Kazaz, paylaşımının devamında ise “Peygamberimizin (S.A.V) isimlerinden biri Mustafa olduğu için mi? Yoksa putları yıkmaya gelen Allah’ın dini Mustafacı olmanıza izin vermediği için mi?” ifadesini kullandı.Sosyal medya kullanıcıları ise Tuğçe Kazaz’ın bu sorusunu anlamsız bularak tepkilerini gösterdi.


‘SEN NİYE YAZMADIN’

“sen niye mursi yazında Muhammed mursi yazmaktan kaçındın peygamberimizin isimi Muhammed olduğu için mi…”

‘SAYGISIZ’

“Çok saçma bir yaklaşım ve saçma bir tez ortaya attın, peygamber efendimiz bir ideoloji ve düşünce değildir, Kuran’ı Kerim’i tebliğ etmekle yükümlü bir insani bu şekilde tartıya koymak üzerinden prim yapmak saygısızlığın ta kendisi…

‘FİKİR SAHİBİOLMAK İÇİN ÖNCEBİLGİŞSAHİBİ OLMAK LAZIM’
"Kemal" ismi Arapça'da k-m-l fiilinin mastarıdır ve "Kamil" sözcüğüyle aynı kökten gelmektedir. Kamil ismi de Peygamber Efendimizin isim/sıfatlarındandır. Geçen günkü şeriat= şeri+at facianızdan utanır susarsınız dedim ama olmadı. Rica ediyorum bilgi edinmeden fikir edinmeyin….”

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ