Genel
09 Eylül 2018 ( 895 görüntülenme )

FATURA BAKIN KİME KESİLDİ?..

Şarbon vakalrıyla ilgili konuşan eski Bakan AKP’li Ahmet Eşref Fakıbaba “Olayın büyütülmesinde, et fiyatlarını artırmak isteyen fırsatçı lobiler de var'' dedi." dedi.


'BİZ DE BÖYLE ŞEY YOKTU'

Şarbon vakaları gündemdeki yerini koruyor. Sözcü'den Ali Ekber Ertürk 'e konuşan Gıda,Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı AKP’li Ahmet Eşref Fakıbaba, Fakıbaba, "Bizim dönemimizde alınan hayvanlar, uluslararası standartlara uygundu ve hepsi ari ülkelerden getirildi. Biz insanımızın sağlığı konusunda en ufak bir risk almadık" dedi.

'FIRSATÇI ET LOBİLERİ'

Şarbon vakasında kaç kişiye teşhis konulduğu ve can kaybı olup olmadığı konusunda yetkililerin halkı aydınlatmasını isteyen Fakıbaba, “Olayın büyütülmesinde, et fiyatlarını artırmak isteyen fırsatçı lobiler de var'' dedi. Fakıbaba sözlerini şöyle sürdürdü: 

'HALKA BİLGİ VERİN'

“Şu soruların cevaplanması gerekir. Kaç kişi hastalandı? Kaç kişiye teşhis konuldu? Konulan teşhis nedir? Şarbondan dolayı yaşamını yitiren var mı? Sayın Bakan'ın ve yetkililerimizin, bu fırsatçılara meydan vermeden, toplumumuzu rahatlatacak açıklamaları yapacağına inanıyorum. Benim için insan sağlığı, her şeyden önemlidir.”

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ