Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2468 görüntülenme )

Esad’tan Türkiye’ye Şok Suçlama!

BM'ye mektup yazdılar...
 Suriye: Şam ve Hama'daki patlamaların arkasında Türkiye ve Suudi Arabistan var.

Esad yönetimindeki Suriye rejimi önceki gün başkent Şam ve Humus’ta meydana gelen ve 150′den fazla kişinin ölümüne, 178 kişinin de yaralanmasına yol açan bombalı saldırılardan Türkiye ve Suudi Arabistan’ı sorumlu tuttu. Bombalı araçlarla ve bazıları da intihar eylemi şeklinde gerçekleşen saldırıları IŞİD üstlenmişti.


BM’YE MEKTUP YAZDILAR

Suriye haber ajansı SANA’nın haberine göre, Suriye Dışişleri Bakanlığı dün BM Genel Kurulu’na ve BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’a iki ayrı mektup göndererek, “Bu eylemleri gerçekleştiren teröristler Türk ve Suudi rejimlerinin Suriye topraklarındaki gerçek maşalarıdır” dedi.

Mektupta, patlamaların, Türk ve Suudi rejimlerinin sorunun çözümüne yönelik diplomatik çabaları engelleme girişimi olduğu iddia edildi. Suriye’nin mektubunda, BM Güvenlik Konseyi’nin her iki kentteki eş zamanları saldırıları kınaması ve özellikle de Türkiye ve Suudi Arabistan’a karşı caydırıcı ve cezai önlemler alması istendi.

Sözcü

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte Canlı Bomba Listesi Ömer Çelik: Ne Demek İstediğini Arınç’a Sorun Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KAYSERİ AÇIKLAMASI! Günde Bir Tanesi Bile Bakınız Ne Faydalar Sağlıyor... Flaş! İşte Kartlar! Erdoğan'dan Doğan Medya'ya tehdit! Fuat Avni Yine Sahne'de ! PKK demek; İsrail demektir

Bakmadan Geçme!

KAPAT
DEV FETÖ OPERASYONU!