Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2579 görüntülenme )

Esad'dan Erdoğan'a Ağır Mesaj!

Gerçek şu; Irak'ı Özal, Suriye'yi de Erdoğan siyaseti yaktı!

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, 13 Nisan’da düzenlenen seçim sonrası kurulan Halk Meclisi’ne ilk kez seslendi. 

Esad, devlet televizyonundan da yayınlanan konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suçlamalarda bulundu.

Esad konuşmasında, Erdoğan'ın Halep'e odaklandığını ancak Halep'in Erdoğan'ın umutlarına mezar olacağını söyledi.


Sputnik Türkiye’nin haberine göre Esad'ın konuşmasından öne çıkan ifadeler şu şekilde:

– Erdoğan'ın faşist rejimi Halep'e odaklandı, çünkü Erdoğan'ın Müslüman Kardeşler projesi için son umudu Halep. Halep bu umutların ve hayallerin gömüleceği mezar olacak.

– Terörle mücadelemiz devam edecek. Palmira ve Palmira öncesinde daha pek çok alanı özgürleştirdiğimiz gibi, Suriye'nin her bir karış toprağını özgürleştirmeye devam edeceğiz. Tek seçeneğimiz zafer. Aksi halde Suriye yoluna devam edemez.

– Anayasayı ortadan kaldırmayı ve dini ayrımlara dayalı bir rejimle değiştirmeyi planlıyorlardı. Böylesi bir rejim vatandaşları birbirine düşman ve rakip yapar.

– Terör saldırıları Suriye'nin birliğine zarar veremez. Suriye'deki mezhepsel ayrım öldü. Terör saldırıları Suriyelileri bölemez.

– Ateşkes ortasındaki ülkenin durumu şu: vardığımız ateşkes anlaşmasıyla dökülen kan büyük oranda durdu. Bu çok sayıda askeri başarının kazanılmasına yardım etti, Palmira'nın özgürleştirilmesi de bu başarılardan biri.

– Kendi kararını belirleme hakkını destekleyen İran, Rusya ve Çin gibi ülkeler oldukça, terörizmin mağlup edilmesi yakındır
 

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ruhani’den Türkiye’ye müthiş teklif! Bir Kaç-AK Saray da Reza'dan geliyor Koruculardan Anlamlı Mesaj! Vay Be! Meğer Erdoğan Kendini Meclise İhbar Etmiş! TSK'dan 24 asker açıklaması NATO'dan Flaş Türkiye Açıklaması Flaş!..İstihbaratta Yeni Dönem! DOLAR'da SON DURUM!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Putin'den Flaş Açıklama!