22178 görüntülenme27 Mart 2019
Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına katılan Prof. Dr. Ersan Şen, Süleyman Soylu'nun 'PKK ile irtibatı bulunan belediye meclis üyesi adayları seçilmeleri halinde açığa alınacak' sözlerini değerlendirdi. Ersan Şen 'YSK bu şahsın aday olmasına izin verdiyse, yarın seçildiğinde de mazbatasını alabilecekse bu aşamalara kadar İçişleri Bakanı'nın bir müdahalesi olamaz. ' dedi.

‘MANSUR YAVAŞ SEÇİLDİĞİNDE BUGÜNKÜ İDDİALARLA GÖREVDEN ALINAMAZ’

Prof. Dr. Ersan Şen, Mansur Yavaş'ın görevden alınıp alınamayacağı hakkında ise ''Kişinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı söz konusu ama henüz seçilip göreve başlayıp görevini kötüye kullanması ile ilgili bir suçlanması yok. 

Geçmişle ilgili dosyası varsa YSK bu şahsın aday olmasına izin verdiyse, yarın seçildiğinde de mazbatasını alabilecekse bu aşamalara kadar İçişleri Bakanı'nın bir müdahalesi olamaz. Ancak şahsın seçildikten sonra belediye ile ilgili yetkilerini kötüye kullanması durumunda süreç başlayabilir'' açıklamasını yaptı.

RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programında bu açıklamayı değerlendiren Prof. Dr. Ersan Şen şöyle konuştu:

‘HAKKINDA BİLGİ NOTU VAR DİYE HİÇ KİMSE GÖREVDEN ALINAMAZ’

PKK ile iltisaklı' iddiasıyla isimleri ve bilgileri yayınlanan kişilerle ilgili olarak da yorumda bulunan Ersan Şen 'Türkiye Cumhuriyeti'nde istihbarat notları vardır. Bu notlar bilgi notlarıdır, tutulabilirler ama delil olarak kullanılmazlar. Hukuk devletinde herkes eşit hak ve hürriyetlere sahiptir. Hukuk güvenliği hakkına sahiptir. Çifte standart olmaz. Yargının en önemli görevlerinden biri herkese ayrım yapmaksızın eşit davranmaktır. Hukuk siyasete kurban edilmemelidir'' değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ