Genel
10 Mayıs 2018 ( 6689 görüntülenme )

EROL BİLECİK... 'HÜKÜMETE UYARI'

Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik, NTV'nin canlı yayın konuğu oldu. Ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bilecik, hükümetin 'vergi barışı' adı altında hazırladığı vergi affına da tepki gösterdi.

"İNŞALLAH BU SON OLUR"

"Vergisini son derece düzgün ödeyen iş insanlarının da durumuna bakmak gerekir" diyen Birecik, "Bunlar inşallah son olsun diyeceğimiz aflar olur" ifadelerini kullandı.

 Birecik, hükümetin seçim paketlerine bir son vermesi gerektiğinin, piyasanın beklentisinin bu yönde olduğunun da altını çizdi.Birecik'in açıklamaları şöyle:

"VERGİSİNİ DÜZENLİ ÖDEYENLER NE OLACAK"

"Vergi affı iki yılda bir getiriliyor son yıllarda. Vergisini son derece düzgün ödeyen iş insanlarının da durumuna bakmak gerekir. Ödeyenlerle ödemeyenlerin arasındaki ayrımın ortaya konması gerek. Varlık barışı vs. devletin menfaatine olan şeyler, olumlu gelişmeler. Bunlar inşallah son olsun diyeceğimiz aflar olur."

"SEÇİM PAKETLERİNE SON VERİLMELİ"

"Piyasanın esas beklentisi büyümeyi teşvik edici politikalardan bir miktar uzaklaşmak. Bir diğeri de seçim paketlerine son verilmesi. Cari açık, yüksek enflasyon, borçluluk oranlarının yüksek olmasına seçim paketi de eklenince 25 Haziran sonrası daha dikkatli bir yönetim gerekli."

TÜSİAD Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: 

“DEMOKRASİ VE HUKUK'

“Reform için en büyük itici güç AB süreci. Ekonomideki ters akıntılara kendimizi koyabileceğimiz bir çıpa. Daha güçlü demokrasisi, hukuk devletini daha güçlü yaşayan bir ülke konumuna gelmemiz gerekir” şeklinde konuştu.

“GENÇLERİMİZİ KUTUPLAŞTIRMAYIN"

TÜSİAD Başkanı sözlerini, “Siyasi liderlerden bir ricamız var. Zor zamanlar gelip geçecek, Pozitif olmanın, sakinlikle, kutuplaşmayı keskinleştirmeden, adil, demokratik, eşit ortamın olduğu keyifli bir seçim dönemi olmasını diliyorum. Gençlerimizin bu konuda kendini kutuplaştırmayan bir yapıda olması gerektiğine inanıyorum” diyerek tamamladı.

kaynak:sözcü/yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ