Politika
03 Temmuz 2018 ( 2596 görüntülenme )

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, yerel seçimlerin erkene alınmasıyla ilgili olarak, "Öne alınacağını düşünmüyorum. Buna hangi muhalefet partisi 'evet' diyecek. Kasım ayı ile Mart ayı arasındaki farkı biri izah etsin. Mart ayında yapılsın, daha iyi olur, verimli olur" açıklamasını yaptı.

‘ZATEN YEREL SEÇİMLER MART’TA, ÖNE ALMANIN ANLAMI NE’


Milletvekili, kayıtları TBMM şeref Holü’nde devam ediyor. İYİ Parti Ankara milletvekili Koray Aydın kaydını yaptırdıktan sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Aydın, yerel seçimlerin öne alınmasına ilişkin, “Öne alınacağını düşünmüyorum. Buna hangi muhalefet partisi ‘evet’ diyecek. Kasım ayı ile Mart ayı arasındaki farkı biri izah etsin. Mart ayında yapılsın, daha iyi olur, verimli olur” ifadelerini kullandı.

‘ÇOCUK İSTİSMARI ÖNLEMEK İÇİN GEREKLİ ADIMLAR ATILACAK’

Aydın, çocuklara yönelik istismar konusunda “Ümit ediyorum Meclis çalışmaya başladığında bütün partilerin fikir birliğine vararak bu alanda atılması gereken adımların atılacağını düşünüyorum. Hukuka uygunluğu çerçevesinde nasıl bir yol izleneceği partiler arası görüşmelerde ortaya çıkar. Biz bu konuda atılacak her türlü adımı destekliyoruz” dedi.

‘ELİTAŞ KENDİ İŞİNE BAKSIN’

Elitaş’ın İYİ Parti Parti’nin dağılabileceği iddialarına Aydın, “Ne yaptığını bilen insanlarız. Sayın Elitaş’ın bu işi yönlendirmesine ihtiyacımız yok. Dolayısıyla öyle bir konu söz konusu değil. Önümüzde mahalli seçimlere konsantre olmuş vaziyetteyiz. En azından teşkilatlarımız baskın yapılan seçimde birbirlerini tam tanıyamamıştı. Şimdi en azından birbiriyle tanışmış, hedef birliğine varmış şekilde seçime gideceğiz. Bizi avantajlı kılacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Kaynak: İHA/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ