Genel
14 Mayıs 2017 ( 16712 görüntülenme )

ERHAN AFYONCU'DAN FLAŞ ÇIKIŞ!..

AFYONCU: BU SOYTARILIKTAN DA BETER


Milli Savunma Üniversitesi rektörü Erhan Afyoncu da Atatürk'le ilgili yaşanan tartışmalara katıldı.

Kapatılan Harp Akademileri’nin yerine kurulan Milli Savunma Üniversitesi’nin başına geçirilen Prof.Dr. Erhan Afyoncu  son günlerde Atatürk'le ilgili yaşanan tartışmalara tepki gösterdi. 

Afyoncu, Atatürk'e saldırı yapılan yayınlardan sonra bugün Sabah gazetesine yazdığı yazıyla Atatürk'e yapılan hakaretlere tepki verdi. Afyoncu, gazetedeki yazısının sonuna şu notu düştü:

"BUNLAR KİN VE NEFRET TÜCCARLARI"

"Türkiye'de herkes tarih meraklısıdır. Ancak popüler tarihçilik fazla gelişmemiştir.Akademisyenler popüler tarihten uzak dururlar. Bu alanda yazan akademisyenlerin çoğu ise fazla akademik ve anlaşılmaz bir dil kullandıkları için yazdıkları okunmaz. Tarihçiliği kendinden menkul olanların yazdıkları ise ya tarih pazarlamasıdır ya da kin ve nefret tarihçiliğidir. Tarihçilik belgeyle ve bu belgenin analiziyle yapılır. Tarih pozitif bilimler gibi laboratuvar imkânı olan bir bilim dalı olmadığı için tarihçinin bilimselliği kullandığı metot ve eleştirel yöntemidir."

"ATATÜRK TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZILDI"

"Televizyonda program yaptığım yıllar boyunca ve popüler tarih yazıları yazdığım her yerde bu tür tarih soytarılıkları ve soytarılarıyla hep mücadele edip, nefesim yettiği sürece halkın zehirlenmesini engellemeye çalıştım.Büyük liderler, köklü bir geçmişe sahip milletlerin bağrından çıkarlar. Türk milleti tarih boyunca çıkardığı büyük liderlerle tarihin kırılma noktalarında her türlü zorluğun üstesinden gelerek tarihin karanlık dehlizlerinde kaybolmaktan kurtulup, tarihe ismini altın harflerle yazdırmıştır."

"BU HİÇBİR ŞEKİLDE KABUL EDİLEMEZ"

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin liderliğini yaparak tarih sayfalarından silinmek istenen Türk milletini, esaret altına girmekten kurtarmış ve Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur.Tarihin arkasına saklanıp, nefret tarihçiliği yaparak Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olan ve soyadını Türk milletinden alan Mustafa Kemal Atatürk'e ve ailesine yapılan edepsizce yapılan hakaretler hiçbir şekilde kabul edilemez. Bu yapılanlar bırakın tarihi, soytarılık bile değildir."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ