Politika
03 Nisan 2020 ( 275 görüntülenme )

EREĞLİ 'Yolcular Aranıyor'

İstanbul'dan yolcu otobüsüyle, Konya'nın Ereğli ilçesindeki oğullarını ziyarete gelen 64 yaşındaki kadının corona virüsü testi pozitif çıktı. Kadının seyahat ettiği yolcu otobüsündeki diğer 50 yolcuya ulaşmak için çalışma başlatıldı.

KÖYDE KARANTİNA
Kadının ve eşinin, memleketi olan Karaman'ın Ayrancı ilçesine bağlı Berendi köyünde bir yakınlarının cenaze törenine katıldığı öğrenildi. Yapılan araştırmada çiftin burada çok sayıda kişi ile yakın temasta bulunduğu anlaşıldı. Bu gelişme üzerine köy karantinaya alındı.

21 MART SALI, KONYA-EREĞLİ SEFERİ
İstanbul’da oturan çift, 21 Mart Salı günü Ereğli ilçesindeki oğullarını ziyarete geldi. Bir süre sonra kadında yüksek ateş şikayeti başladı. Bunun üzerine çift, corona virüsü şüphesiyle Ereğli Devlet Hastanesi'ne müracaat etti. Yapılan ‘Covid-19’ testinde kadının sonuçları pozitif çıktı. Yapılan ilk tedavisinin ardından kadın Konya’ya sevk edildi.

YOLCULAR ARANIYOR

Henüz test sonuçları çıkmayan eşi de tedaviye alınırken, temasa geçtiği oğlu ve ailesi başta olmak üzere sağlık çalışanları da takibe alındı. Ereğli Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü, çiftin yolculuk yaptığı otobüsteki 50 yolcuya ulaşmaya çalışıyor. Yetkililer, tedbir amaçlı diğer yolculara ulaşıp, sağlık taraması yapılacağını duyurdu.

YAŞLI ÇİFTİN KÖYÜ DE KARANTİNA ALTINA ALINDI
İstanbul’dan yolcu otobüsüyle Konya’nın Ereğli ilçesindeki oğullarını ziyarete gelen ve ‘Covid-19’ testi pozitif çıkan 60 yaş üstü çiftin, aynı zamanda memleketi olan Karaman’ın Ayrancı ilçesine bağlı Berendi köyünde bir yakınlarının cenaze törenine katıldığı öğrenildi. Yapılan araştırmada çiftin burada çok sayıda kişi ile yakın temasta bulunduğu anlaşıldı. Bu gelişme üzerine Karaman’ın Ayrancı ilçesine bağlı Berendi köyü, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından karantinaya alındı. Jandarma, köyün giriş ve çıkışını kapattı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ