Genel
26 Mayıs 2017 ( 7412 görüntülenme )

ŞOK İDDİA!.. REFERANDUMDA HAZİNEDEN 15 MİLYAR TL...

ERDOĞDU: REFERANDUMDA 15 MİLYAR TL

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, bütçe denge tablosu üzerinde yaptığı incelemede, 2016 yılına kıyasla 40 milyar liralık bir harcama artışı olduğunu, bunun 15 milyar TL’sinin de 16 Nisan’da yapılan referandumda “evet” kampanyasına harcandığını söyledi.


Erdoğdu, 2016'nın ilk 4 ayında 176 milyar TL harcayan hükümetin bu yıl aynı dönemde 216 milyar TL harcama yaptığını bildirdi. CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında da sunum yapan Erdoğdu, harcamaların 29 milyar TL'sinin referandum nedeniyle öne çekilmiş olanlardan kaynaklandığını, 15 milyar TL'sinin ise doğrudan “evet” kampanyası için kullanıldığını savundu.

REFERANDUMDA DEVLET KESENİN AĞZINI AÇTI

Erdoğdu'nun verdiği bilgiye göre,
hastane ve eczanelerin referanduma kadar sorun yaşamaması için Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) görev zararı ve Hazine yardımı adı altında 16 milyar TL, ek ders ücretleri için 2.9 milyar TL, tarımsal amaçlı destekleme ödemelerine 2.5 milyar TL harcandı. 

Erdoğdu, referandum sürecinde hükümetin ekonomik ve mali amaçlı transferlerle hane halkına yapılan diğer transferlerin ise 2.4 milyar lirayı bulduğunu dile getirdi.

Hükümetin belediyelere ve il özel idarelerine 2 milyar TL, müteahhitlere 1.4 milyar TL hakediş ödemeleri yapıldığını dile getiren Erdoğdu, müşavir firma ve kişilerden alınan hizmetler devletin 1.1 milyar TL ödeme yaptığını, özel kuruluşlara yapılan transferlerin ise 600 milyon lirayı bulduğunu ifade ettti.

Kaynak:sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ