Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2354 görüntülenme )

Erdoğan-Obama Görüşmesi Bitti!

İlk açıklama geldi..
 Erdoğan: "Bayırbucak IŞİD'in değil; soydaşlarımızın olduğu bölgedir. Buranın sürekli bombalanması dünya barışı adına üzücüdür"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama'nın görüşmesi sona erdi. ABD'nin Paris'teki OECD Daimi Temsilciliğinde yapılan basına kapalı görüşme, yaklaşık bir saat sürdü. Görüşmeye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanlığı Dışişleri Başdanışmanı Ahmet Yıldız da katıldı.
Toplantı sonrası konuşan Erdoğan: "(Türkiye-Rusya ilişkileri) Derdimiz buradan zararla çıkmak değil, tam aksine bunu barışa dönüştürmek suretiyle bölgenin barışına katkıda bulunmaktır. Türkiye Rusya arasındaki gelişmelerin değerlendirmesini yaptık. Buradaki derdimiz, bu işin diplomatik başlıklar, söylem içerisinde nasıl neticeye kavuşturulmasıdır. Zira bölgedeki gerilimler, bizleri de üzmektedir. Bayırbucak IŞİD'in değil tam tersine soydaşlarımızın, akrabalarımızın olduğu bölgedir. Buranın sürekli bombalanması dünya barışı adına üzücü gelişmelerdir. " dedi.

 DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Barzani'den Tarihinin En Alçak Mesajı! Bakan'dan Wikipedia'ya İLGİNÇ ÇAĞRI!.. Kanas'lı Alçaklık! Bir Polisimiz Şehit Bakın Şu İşe!.. Bayrak Astı! Hedef Oldu! ÜNLÜ 007 JAMES BOND ÖLDÜ!.. MHP'DE ÜÇ ÖNEMLİ İSME SORUŞTURMA! ŞOK!.. DARBENİN BELGESİ ÇIKTI!.. ORTALIK KARIŞTI!.. Emniyet Müdürlüğünden ÖNEMLİ UYARI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ağız İçinde Çıkan Yaralara Dikkat!