İktidar partisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni kaybetmesi, iktidara yakın vakıf ve derneklerin yanı sıra havuz medyasını da etkiledi.

‘EFENDİM DAYANACAK HALİMİZ KALMADI’


İktidara yakınlığı ile bilinen ve AKP'nin İBB'yi kaybetmesinin ardından maddi sıkıntılar içerisine giren TürkMedya yöneticilerinin AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan destek istedikleri öğrenildi. TürkMedya yöneticileri “Efendim son gelişmelerle birlikte maddi anlamda dayanacak gücümüz kalmadı, Büyükşehir’deki durumları biliyorsunuz, desteklerinizi bekliyoruz, yoksa devam edebilmemiz mümkün değil” şeklinde dert yandıkları ifade edildi.


‘MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN’

Kulislere yansıyan bilgilere göre Erdoğan “Maliyetlerinizi kısın, bünyenizdeki bazı kuruluşları kapatıp, belirli bir marka üzerinden ilerleyebilirsiniz, zaten farklı içerik üretilmiyor, tirajlarınız istenilen düzeyde değil” şeklinde yanıt verdiği gelen bilgiler arasında.

‘BELEDİYEDEN AYDA 10 MİLYONLUK KAYNAK KESİLMİŞTİ’

Bünyesinde; Star, Akşam ve Güneş gazeteleriyle, 24 TV ve 360 TV’yi barındıran TürkMedya’nın İBB'nin AKP'de olduğu dönemde 'reklam geliri' adı altında her ay 10 milyon lira aldığı ortaya çıkmıştı. TürkMedya, AKP'nin İstanbul'u kaybetmesinin ardından reklam alamadığı için grupta yaşanan tenkisat ile gündeme gelmiş, ardından da medya grubunun bünyesindeki Güneş gazetesi ile Akşam gazetesinin her cuma günü çıkan Akşam Life ekinin kapatılmasına karar verilmişti.

"KAMU BANKALARI VE DİĞER KAMU KURULUŞLARI REKLAM VERSİN"

AKP çevrelerinden aktarılana göre ise, maddi kriz içerisindeki TürkMedya'nın ayakta kalabilmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım istediği ifade edildi. Şu ana dek Erdoğan'ın konu ile ilgili herhangi bir adım atmamasına karşılık TürkMedya grubu yöneticileri, Erdoğan’dan kamu bankaları ve diğer kamu kuruluşlardan daha fazla reklam talep ettikleri bildirildi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ