Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York Times için makale kaleme aldı.

‘TRUMP HAKLI, BİZ BU İŞİ HALLEDERİZ’

NTV'nin aktardığına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York Times'a yazdığı makalede, "Türkiye'nin Suriye'de barışı sağlamak için planı var. Trump, Suriye'den çekilmek için doğru karar verdi. Türkiye, Suriye'de terör gruplarını yok etmekte kararlı. Türkiye güvenliği için atması gereken adımları atacak." ifadelerini kullandı.

BÖYLESİ KRİTİK BİR ZAMANDA METİN TEMEL NEDEN GÖREVDEN ALINDI?

Güvenlik uzmanı Metin Gürcan, Orgeneral İsmail Metin Temel'in İkinci Ordu Komutanlığı görevinden alınmasına ilişkin, "Akar, Güler ve Dündar kendisine cephe aldı. Görüş ayrılıkları var. Temel'in anti Amerikancı bir tavrı var" ifadelerini kullandı.

RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk olan güvenlik uzmanı Metin Gürcan, 24 Haziran seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin "Apoletlerini sökeceğim" açıklamasıyla da gündeme gelen Orgeneral İsmail Metin Temel'in görevden alınmasını ve John Bolton'un açıklamalarını değerlendirdi.

'AKAR, GÜLER VE DÜNDAR'LA GÖRÜŞ AYRILIKLARI'

Orgeneral İsmail Metin Temel'in İkinci Ordu Komutanlığı görevinden alınıp, Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı'na atanmasını da değerlendiren Gürcan, çarpıcı ifadeler kullandı. Basında çıkan haberlerin doğru olduğuna ama yetersiz olduğuna dikkati çeken Gürcan, "Tezlerden biri Hulusi Akar, Yaşar Güler ve Ümit Dündar üçlüsünün kendisine cephe alması, görüş ayrılıkları yaşamaları" ifadelerini kullandı.

'İSMAİL METİN TEMEL ANTİ AMERİKANCI BİR YAPIYA SAHİP'

"Cephede olan komutanla masa başında oturan komutanlar arasında yaklaşım farklılığı olabiliyor" diyen Gürcan, Orgeneral İsmail Metin Temel'in anti Amerikancı bir yapıya sahip olduğunu ileri sürdü. Gürcan, "Amerika'nın çekilmesi ve boşluğu doldurmamız durumu vardı. Temel'in Amerika'ya olan kuşkuları nedeniyle 'Bizi kandırıyorlar mı?' diye düşünmüş olabilir. Rusya ve Şam'ın pozisyonu belli değil. Derinlere inmeyi planlıyorsunuz. Karada özel kuvvetler görevlendirilmesi gerekebilir. Komutan belki bu konuda direnç göstermiş olabilir" diye konuştu.


Kaynak: Sözcü/ Sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ