Genel
12 Kasım 2019 ( 186 görüntülenme )

Mesaj: 'AYNI DÜŞÜNCEDEYİZ'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD seyahati öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:


"TRUMP'LA HEMFİKİRİZ, YENİ BİR DÖNEM'"

"İlişkilerimizdeki sisli havaya rağmen Trump'la sorunların çözüme kavuşturulması ve ilişkilerimizin geliştirilmesi noktasında hemfikiriz. Terörle mücadele öncelikli konumuzu oluşturmaktadır. Her iki ülkenin güvenliğini ilgilendiren konularda yeni bir dönemi başlatmak istiyoruz."

"NE RUSYA, NE AMERİKA TEMİZLEYEBİLMİŞ DEĞİL"


"Şu an itibariyle terör örgütlerinin bölgeden tam olarak çekildiğini söylemek mümkün değil. Ne Rusya ne Amerika terör örgütlerini temizleyebilmiş değil. Bunları Trump'la, dönünce de Putin'le telefon görüşmesiyle değerlendireceğiz."


EN ÖNCELİKLİ KONU FETÖ MESELESİ"

Görüşmelerimizde terörle mücadele, ekonomik ilişkiler gibi konular ele alınacak. Ziyareti sancılı bir dönemde icra ediyoruz. FETÖ meselesi, ele alacağımız konular arasında en üst sıralardadır. Pensilvanya'daki terörist başının ülkemize iadesi için bugüne kadar birçok adım atttık, atmayı da sürdüreceğiz. Tüm darbeciler yargı önünde hesap verene kadar peşlerini bırakmamakta kararlıyız.

"TUTUŞMA SÜRECİ BAŞLADI"
"IŞİD'lileri ülkelerine iadeye başladık, buralarda da bir telaş, tutuşma süreci de başlamış bulunuyor. Bugüne kadar biz düşündük, bundan sonra da onlar düşünsün."

"MUTABAKAT YERİNE GETİRİLMEDİ"

"Barış Pınarı Harekatı'nı ayrıntılı konuşacağız. Ferhat Abdi Şahin'in bir terörist olduğunu, böyle bir teröristle görüşmelerinin yanlış olduğunu belgeleriyle ifade edeceğiz. Mutabakat tam olarak yerine getirilmedi."
"TÜRKİYE'YE GÖZDAĞI VERMEYE KALKMAYIN"

"Ey Avrupa Birliği, şunu bil. Türkiye sizin şimdiye kadar tanıdığınız ülkelerden değil. Bu müzakereler bir anda bitebilir. 4 milyon mülteciyi ülkesinde ağırlayan bir ülkeye karşı takındığınız tavrı iyi bilin. Bu kapılar açılır, bu DEAŞ'lılar size gönderilmeye başlandı, gönderilir. Türkiye'ye Kıbrıs'taki gelişmelerle ilgili gözdağı vermeye kalkmayın. Biz bunları da pek takmayız, yolumuza devam ederiz."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ