Genel
12 Aralık 2018 ( 186 görüntülenme )

Erdoğan açıkladı!.. 'HAREKAT BAŞIYOR'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk Savunma Sanayii Zirvesi'nde konuştu. 


'HAREKAT BİRKAÇ GÜNE BAŞLIYOR'

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, Fırat'ın doğusuna operasyon çağrısında bulundu.Erdoğan, “Fırat’ın doğusundaki harekata birkaç gün içinde başlayacağız” dedi. 

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Ne zaman biz Suriye’de sahaya indik o zaman işin gidişatı değişti. Ama bizi çok oyaladılar. Bir gece ansızın indik ve ondan sonra iş lehimize döndü.Sıra Fırat’ın doğusundaki terör öbeklerini dağıtma kararımızı hayata geçirmeye geldi." 

'HEDEFİMİZ ASLA AMERİKAN ASKERLERİ DEĞİLDİR'

Türkiye'nin ne Amerikan yönetimine ne de Suriye'deki Amerikan askerlerine yönelik bir husumetinin bugüne kadar olmadığını vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

'AMERİKA STRATEJİK MÜTTEFİKİMİZ'

"Her şeye rağmen Amerika'yı doğru zeminlerde buluşabilmemiz şartıyla gelecekte de birlikte yol yürüyebileceğimiz stratejik müttefikimiz olarak görüyoruz. Ülkemizin beka meselesi olarak gördüğümüz Suriye politikasındaki derin görüş ayrılıklarımızın, gelecekteki daha büyük işbirliklerimizin önünde bir engel oluşturmasına izin vermemeliyiz. 

İşte bu anlayışla Fırat'ın doğusunu bölücü terör örgütünden kurtarmaya yönelik harekatımıza birkaç gün içerisinde başlayacağımızı ifade ettik, ediyoruz. Hedefimiz asla Amerikan askerleri değildir, bölgede faaliyet gösteren terör örgütü mensuplarıdır."

'ARTIK İTHALAT YAPMAYIN, ÜRETİM YAPACAĞIZ'

Erdoğan konuşmasında ayrıca "Radardan uyduya siber güvenlikten nano mikro otonom çalışmaları gibi pek çok çalışmayı titizlikle sürdürüyoruz. Bunların ihracatını yapana kadar durmayacağız, dinlenmeyeceğiz gece gündüz sürekli çalışacağız. Bu süreçte çok acil olmayan hiç bir ürünün hiçbir malzemenin yurt dışından ithal edilmemesi talimatını buradan tüm kurumlarımıza veriyorum. Bizi kimseye muhtaç etmeyin. Bu millet bunu yapar" dedi. 

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ