1610 görüntülenme 16 Şubat 2020
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP’nin İş Bankası hisselerine ilişkin tartışmalara Pakistan dönüşü cevap verdi. Erdoğan, "Fazla geciktirmeye niyetimiz yok" dedi. Birkaç hafta içinde netice alacaklarını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

‘BİRKAÇ HAFTADA İŞİ ÇÖZECEĞİZ’

“Bu konu ile ilgili şu anda çalışmaları birinci derecede Nurettin Canikli Bey yürüyor. Bu hafta MKYK toplantısında bizlere bir sunum da yaptı. Dedik ki bu işi biraz daha olgunlaştıralım ve olgunlaştırmanın ötesinde bir de hukuki işlerle ilgili bir kurul kuralım. Hukukçu arkadaşlarımızla beraber de bu çalışmayı tam manası ile hukuki bir zemine oturtalım dedik. Zannediyorum birkaç hafta içerisinde onun neticesini de kendilerinden alacağız. Fazla geciktirmeye niyetimiz yok. Vakit kaybına tahammülümüz yok.”

CHP TEPKİLİ

CHP Konya İl Başkanlığı'nın 37'nci olağan İl Kongresi'ne katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, burada yaptığı konuşmada İş Bankası hisselerinin hazineye devredilmesine müsaade etmeyeceklerini söyledi.

‘EVREN DE AYNISINI YAPMAYA KALKIŞTI AMA BAŞARILI OLAMADI’

Konuşmasında 1980 darbesi sonrası Kenan Evren’in Atatürk ve arkadaşlarının hisselerini hazineye devretmeye çalışmasını hatırlatan Adıgüzel, “Herkes darbe sonrası Kenan Evren’in Atatürk ve arkadaşlarının hisselerini hazineye devretmeye çalışmasını hatırlayacaktır. Orada da aynı şeyi yapmaya çalıştılar ama başarılı olamadılar” dedi. İş Bankası üzerinden yeni bir algı oluşturulmaya çalışıldığını öne süren Adıgüzel şöyle konuştu;

‘CHP TEK KURUŞ DAHİ ALMAMIŞTIR’

– Türkiye’nin birçok sorununu göremeyen iktidar ülkede gündemi değiştirmek için yine İş Bankası hisselerinin devrini gündeme getirdi. Algı operasyonlarıyla sanki CHP bu hisselerden kasasına para koyuyor algısı oluşturulmaya çalışıyor. İş Bankası hisselerinden tek kuruş dahi CHP’nin kasasına girmemiştir, girmeyecektir.

‘KIZILAY’IN İÇİNİ BOŞALTTILAR, ŞİMDİ SIRA İŞ BANKASINDA, İZİN VERMEYECEĞİZ’

– Ülkenin en büyük yardım kuruluşlarından olan Kızılay’ın içini boşaltanlar gündemi değiştirmek için şimdi de İş Bankası hisselerine göz dikti. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz ve bu hisselerin Hazineye devredilmesine asla müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini isterim.

‘8 MİLYON VATANDAŞIMIZ İŞSİZ’

“Türkiye’de çocuk istismarı, kadına şiddet, işsizlik patlamış. 1 milyon 300 bin üniversite öğrencisi işsiz. 8 milyon insanımız işsiz. Her gün vatandaşlarımızın ekonomik durumu kötüye giderken,neymiş de ekonomide rakamlar iyileşiyormuş. Bunu devletin bir kurumu söylüyor. Ama vatandaşın mutfağındaki ve cebindeki gerçek ortada. Vatandaşı bu yalanlarla artık kandıramayacaklar”

‘PARLAMENTER SİSTEMLE EKONOMİ YENİDEN GÜÇLENECEKTİR’

– Tek adam yönetimi hukuku ve demokrasiyi ayaklar altına aldı. Can ve mal güvenliğinin, hukukun olmadığı bir ülkede ekonominin iyiye gitmesinin bir şansı yok. Toplumların bütün kesimlerinin katıldığı parlamenter sistemi tekrar hayata geçirebiliriz. Bununla birlikte ekonomimizi yeniden güçlendirebilir, yeniden üreten ve büyüyen Türkiye’yi inşa edebiliriz.” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ