37354 görüntülenme21 Mart 2019
AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, katıldığı bir programda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım, 'Kazandıktan bir sene sonra Erdoğan isterse görevi bırakır mısınız?' sorusuna, "Bana İstanbullular görevi bırak derse bırakırım. Çocuk oyuncağı mı? Seçildikten sonra ayrılma gibi bir fikir benim kafamda yok" yanıtını verdi.

YA ERDOĞAN ‘AYRIL’ DERSE YILDIRIM NE YAPACAK?

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, katıldığı bir programda gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Ankara’da Melih Gökçek, İstanbul’da Kadir Topbaş gibi görevinden ayrılan belediye başkanlarının kendi iradeleriyle görevden ayrıldığını belirtti.

Vatandaşın aklında, “Oy vereceğim ama bir sene sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan olmadı görevi bırak derse ne olacak?” sorusunun olduğunu belirten gazetecilere Yıldırım, şu ifadeleri kullandığı:

‘NİYE AYRILAYIM, ÇOCUK OYUNCAĞI MI BU’


“Bana istemediğim bir şeyi kimse yaptıramaz. Bana İstanbullular görevi bırak derse bırakırım. Bizi seçenler bize güvenerek oy veriyor. Önceki belediye başkanları kendi iradeleriyle ayrıldılar. Seçimi kazanayım ondan sonra ayrılıyım bu İstanbullu’ya karşı dürüst olmayan bir şey olur. Çocuk oyuncağı mı? Biz 75 gündür koşturuyoruz. Meşru bir sebep olmadıktan sonra ayrılmam. Başkan yardımcılığı tercihimi değiştirmez. Seçildikten sonra ayrılma gibi bir fikir benim kafamda yok” dedi.

“HDP’LİLERİN OYLARINI İSTİYORUM”

Yıldırım, HDP’lilerin oylarıyla ilgili soruya ise, “Hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Çünkü HDP’nin adayı yok. Ben onların oylarını istiyorum. Adayları olmadığı için oylarını istiyorum. Bir karar verecekler. Ben HDP’ye geçmişte oy verenlerin bu belediye seçimlerinde bana oy vereceğini düşünüyorum. Ben İstanbul’da yaşayan 15 milyonun geleceği için çalışacağım. Yapacağım projeler, işler bana oy verenler için değil. İstanbul bizim ortak geleceğimiz. Hepimizin memleketi.

Bir de Kürtlerin tamamını HDP’ye oy verenler olarak tanımlamak da yanlış. Bütün bunlar bir yana şunu doğru bulmuyorum, oyları böyle birileri masaya oturmuş taksim ediyorlar. Dağıtım yapıyorlar. Bu oyu kullanacaklara kimse bir şey sormuyor” yanıtını verdi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ