Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2454 görüntülenme )

Erdoğan: Siz Kimsiniz Ya... Ne İşiniz Var Orada!

Niye bu kadar öfkeli ki...
ERDOĞAN: SİZ KİMSİNİZ YA, NE İŞİNİZ VAR ORADA!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen DEİK Dünya Türk Girişimciler Kurultayı'nda konuştu.

Erdoğan, dün İstanbul Adalet Sarayı'nda Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı davayı izlemeye gelen başkonsoloslara tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dün malum bir gazetecinin mahkemesi vardı. Bu yargılamaya katılanların durumu çok önemli. İstanbul'daki konsoloslar mahkemeye geliyor. Siz kimsiniz ya, sizin ne işiniz var orada. Yani diplomasinin de bir adabı var. Burası senin ülken değil burası Türkiye. Sen konsolosluk binası ve konsolosluk sınırları içinde hareket edebilirsin. Diğerleri izne tabidir.

Bunlar kalkıp bu ülke içerisinde gövde gösterisi yapacak haddi tecavüz edebiliyorlar. Oynanan oynun tarzını göstermesi bakımından bu çok önemlidir. Demokrasi, insan hakları, özgürlük, seçim laflarını dillerinden düşürmeyenlerin halkın desteğini alarak iş başına gelenlerle, darbeciler karşı karşıya geldiğinde tercihlerinin hangisinden yana olduğunu hep birlikte takip ediyoruz, görüyoruz" dedi.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dikkat!.. Meteoroloji Uyarıyor... Emniyet'ten İki Kent İçin IŞİD Saldırısı UYARISI! 20 ilde 'FETÖ Yurtları' Operasyonu! Bakınız Bir İnsanın Bir Günlük Su İhtiyacı Ne Kadarmış... Silvan'da Olağanüstü Durum! İstanbul'da Eş Zamanlı Operasyon! Türkiye'ye Büyük Tehdit! Bilal Erdoğan'ı Bolonya Savcılığı’na şikayet eden kişi belli oldu

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erzurum'da Özel Harekat Sahaya Çıktı!