Ekonomi
11 Şubat 2019 ( 2293 görüntülenme )

Erdoğan: 'SATMADIK, İŞLETMESİNİ TESLİM ETTİK'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara Keçiören'de toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, Tanzim satış mağazalarında sebzeden sonra temizlik malzemelerinin de satışına başlanacağını açıkladı. Erdoğan özetle şunları söyledi;

‘MEYVE SEBZE TERÖRÜ VAR’

“Türkiye’de bir oyun oynanmaya başladı, domates, patlıcan, biber fiyatlarını tırmandırmaya başladılar. Bu bir terör estirmeydi. Sebze meyve gıda terörünü estirenlere tanzim satışta semt pazarlarını kurarak ucuz ürünü satmaya başladık. Ankara’da bu çalışmalar başladı. Fiyatlar neredeyse yarı yarıya inmiş vaziyette. Sebzede meyvede har türlü üründe, bunlarla kalmayacağız. Temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz. Bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz.”

‘SATMADIK İŞLETMESİNİ TESLİM ETTİK’
“Arifiye’daki palet fabrikasını yabancılara satmamızdan bahsediyor, böyle bir satış söz konusu değil, sadece yüzde 50-50 olmak üzere işletmesini bu oluşuma teslim ettik. Burada daha başarılı adımlar atmak gerekiyorsa biz bu adımları atmaya hazırız.”

‘İŞ BANKASINI HAZİNEYE DEVRECEĞİZ’

“İş Bankası’ndan para almıyoruz ki diyor. Onu da Gazi’ye uygun olarak atacağız adımları ve bu hisseyi Hazine’ye er ya da geç teslim edeceğiz.”

‘CHP KANDİL’LE İTTİFAK YAPIYOR’
“CHP, Kandil’in desteklediği HDP, İYİ Parti ve FETÖ bunlarla yürüyor. Baktık ki dün CHP’nin başındaki zat bir sürü zırvayla milletimizin kafasını karıştırmaya kalkıyor. İttifak yaptıkları partileri sayıyor asıl büyük işbirliği yaptıkları Kandil’deki terör örgütünü saklıyor.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ